Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 30 lipca 2015 r., sygn. VII SA/Wa 2992/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Małgorzata Jarecka, Sędziowie sędzia WSA Ewa Machlejd, sędzia WSA Halina Emilia Święcicka (spr.), Protokolant spec. Agnieszka Wrzodak, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 30 lipca 2015 r. sprawy ze skargi (...) na decyzję (...) Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej z dnia (...) października 2014 r. nr (...) w przedmiocie nakazu wykonania określonych czynności z zakresu ochrony przeciwpożarowej skargę oddala

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia (...) października 2014 r. znak (...)(...) Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej utrzymał w mocy decyzję Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej (...) z dnia (...) września 2013 r. w sprawie poprawy warunków ochrony przeciwpożarowej w budynku mieszkalnym wielorodzinnym ul. (...).

W uzasadnieniu organ odwoławczy wskazał, że w dniu (...) sierpnia 2014 r. organ I instancji przeprowadził czynności kontrolno-rozpoznawcze w budynku mieszkalnym wielorodzinnym ul. (...). Podczas kontroli stwierdzono nieprawidłowości w zakresie ochrony przeciwpożarowej ww. budynku. W związku ze stwierdzonymi uchybieniami Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej (...) wydał, na podstawie art. 26 ust 1 pkt 1 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. z 2013 r. poz. 1340) oraz art. 104 i art. 107 § 1 i 3 k.p.a.

decyzję z dnia (...) września 2014 r. nakazującą Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej (...) zapewnienie:

1. właściwej długości dojścia ewakuacyjnego z lokali mieszkalnych zlokalizowanych na 17 kondygnacji, wynoszącą nie więcej niż: 60 m dla jednego dojścia, w tym nie więcej niż 20 m na poziomej drodze ewakuacyjnej, 100 m dla dojścia najkrótszego, przy co najmniej dwóch dojściach, przy czym dla drugiego dojścia dopuszcza się długość większą niż o 100% od długości określonej dla najkrótszego lub zastosowania rozwiązań zamiennych, w odniesieniu do ww. wymagań w przypadku braku możliwości ich realizacji w pełnym zakresie, wskazanych na podstawie opracowanej ekspertyzy technicznej właściwej jednostki badawczo - rozwojowej albo rzeczoznawcy do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych i uzgodnionych z (...) Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej. Wskazał, że przykładowa długość dojścia ewakuacyjnego wynosi ok. 185 m.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00