Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 10 czerwca 2015 r., sygn. I SA/Wr 115/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Anetta Chołuj Sędziowie Sędzia WSA Katarzyna Borońska (sprawozdawca) Sędzia WSA Barbara Ciołek Protokolant sekretarz sądowy Anna Terlecka po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 10 czerwca 2015 r. sprawy ze skargi M. C. na decyzję Dyrektora Izby Celnej we W. z dnia [...]r. nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego za luty 2008 r. oddala skargę.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi M. C. (dalej: strona, skarżąca) była decyzja Dyrektora Izby Celnej we W. z dnia [...]r. (nr [...]), którą organ ten - po rozpatrzeniu odwołania strony, wniesionego od decyzji Naczelnika Urzędu Celnego we W. z dnia [...]r. (nr[...]) określającej zobowiązanie podatkowe w podatku akcyzowym za luty 2008 r. w kwocie 20210 zł - utrzymał w mocy zaskarżoną decyzję.

Naczelnik Urzędu Celnego we W. ustalił, że w 2008 r. M. C. prowadziła działalność gospodarczą pod nazwą A - M. C., między innymi w zakresie obrotu paliwami płynnymi, a w tym olejem opałowym lekkim, który sprzedawany był na rzecz podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Sprzedaż oleju opałowego dokumentowana była fakturami VAT oraz paragonami fiskalnymi. Ponadto M. C. odbierała od nabywców oświadczenia o przeznaczeniu oleju na cele grzewcze, o których mowa w § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2004 r. w sprawie obniżenia stawek podatku akcyzowego (Dz. U. Nr 87, poz. 825, dalej: rozporządzeniem).

Naczelnik Urzędu Celnego we W. stwierdził, że w lutym 2008 r. strona sprzedała olej opałowy w ilości 30012 litrów na rzecz podmiotów gospodarczych, przy czym uznał, że przy sprzedaży 1025 litrów oleju zostały odebrane od nabywców oświadczenia o przeznaczeniu oleju, które były nierzetelne i pochodziły od niezidentyfikowanych podmiotów. Z kolei w przypadku sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej (dokumentowanej paragonami fiskalnymi), nierzetelne oświadczenia dotyczyły sprzedaży 9080 litrów, z ogólnej liczby transakcji 77 (na podstawie paragonów) - mających za przedmiot 10377 litrów oleju opałowego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00