Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 18 czerwca 2015 r., sygn. II SA/Ol 399/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Bogusław Jażdżyk (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Hanna Raszkowska Sędzia WSA Piotr Chybicki Protokolant Referent-Stażysta Marta Kudła po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 18 czerwca 2015 r. sprawy ze skargi Spółdzielni Mieszkaniowej na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia "[...]", nr "[...]" w przedmiocie lokalizacji inwestycji celu publicznego oddala skargę.

Uzasadnienie

Z przekazanych Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w Olsztynie akt sprawy wynika, że w dniu 10 listopada 2014 r. do Urzędu Miasta wpłynął

wniosek o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego dla zamierzenia polegającego na budowie linii kablowej SN 15kV przebiegającej w m. A przez działki nr "[...]" - obręb A; nr "[...]" - obręb "[...]"; nr "[...]" - obręb A. We wniosku podano, że projektowana linia kablowa będzie zasilana z projektowanego obiektu GPZ A Centrum 110/15kV (teren Zespołu Szkół Budowlanych przy ul. A), który jest przewidziany między innymi do zasilania infrastruktury tramwajowej w A. Projektowana linia kablowa SN ma na celu zwiększyć pewność zasilania w obrębie ulic A, B, C. Wskazano ponadto, że spółka A jako przedsiębiorstwo energetyczne ma w obowiązku utrzymywać swoją sieć dystrybucyjną w nienagannym stanie technicznym, z zachowaniem odpowiedniej jakości energii elektrycznej, co wynika z ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne. Na wskazanym terenie znajduje się dużo sieci kablowych SN 15kV zbudowanych na przełomie lat 70 i 80 - tych. Są to kable o izolacji papierowo - olejowej, których czas eksploatacji powoli dobiega końca i spółka A przy każdej planowanej inwestycji, remontując istniejące lub budując nowe sieci kablowe SN, wykonuje równolegle niezbędne powiązania z istniejącą infrastrukturą elektroenergetyczną z okolicznych terenów. Nowe kable SN w izolacji z polietylenu usieciowanego (tzw. kable "suche") są kablami "wiecznymi", których nie trzeba wymieniać po jednym okresie eksploatacji. Natomiast w przypadku ich uszkodzenia odtworzenie izolacji nie nastręcza żadnych problemów, jak to ma miejsce w przypadku kabli "olejowych". Do wniosku dołączono m.in.: pełnomocnictwo, mapy sytuacyjno - wysokościowe, projekt zagospodarowania terenu z obszarem oddziaływania.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00