Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 16 czerwca 2015 r., sygn. II SA/Ol 257/15

 

Dnia 16 czerwca 2015 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Adam Matuszak (spr.) Sędziowie sędzia WSA Beata Jezielska sędzia WSA Ewa Osipuk Protokolant specjalista Wojciech Grabowski po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 16 czerwca 2015 roku sprawy ze skargi W. M. na uchwałę Rady Miejskiej w Olsztynku z dnia 29 czerwca 2006 roku nr XXV-325/2006 w przedmiocie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego 1. stwierdza nieważność § 77 uchwały Rady Miejskiej w Olsztynku nr XXV-325/2006 z dnia 29 czerwca 2006 roku w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Olsztynek w granicach administracyjnych i załącznika nr 1 (rysunku planu) oraz załącznika nr 6 do tej uchwały - w części dotyczącej działek o numerach 45/3 i 49/1; 2. orzeka, że zaskarżona uchwała nie podlega wykonaniu; 3. zasądza od Rady Miejskiej w Olsztynku na rzecz skarżącego W. M. kwotę 557 złotych (słownie: pięćset pięćdziesiąt siedem) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Uchwałą nr "[...]" z dnia "[...]" Rada Miejska w "[...]", działając na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 5 i art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r., Nr 142, poz. 1591 ze zm.), art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2003 r., Nr 80, poz. 717 ze zm.), uchwaliła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta "[...]" w granicach administracyjnych.

W dniu "[...]" W. M. wezwał Radę Miejską w "[...]" do usunięcia naruszenia prawa - niezgodności przyjętego uchwałą z dnia "[...]", Nr "[...]", miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (w zakresie określonego w nim przeznaczenia działek geodezyjnych o numerach "[...]" oraz "[...]" ze Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy "[...]" (Uchwała nr "[...]" Rady Miejskiej w "[...]" z dnia "[...]"). Wskazał, że zgodnie z rysunkiem Studium należące do niego działki o numerach geodezyjnych "[...]" oraz "[...]", leżą na terenie przeznaczonym pod zabudowę mieszkalno - użytkową (MU2C). Według części tekstowej studium - przeznaczenie tego terenu to zabudowa o różnej intensywności, od małych domów mieszkalnych o wys. max 3 kondygnacje - do zabudowy jednorodzinnej na działkach nie mniejszych niż 1000 m2. Z kolei miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, przyjęty wskazaną uchwałą, przewiduje dla przedmiotowych działek przeznaczenie na cele rolniczej przestrzeni produkcyjnej. Podniósł, że usunięcie naruszenia prawa winno polegać na zmianie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (w odniesieniu do przedmiotowych działek) i przeznaczeniu ich na cele mieszkalno-użytkowe, zgodnie z przeznaczeniem przewidzianym w studium, lub uchyleniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w całości.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00