Wyrok WSA w Krakowie z dnia 17 czerwca 2015 r., sygn. II SA/Kr 463/15
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Aldona Gąsecka-Duda Sędziowie: WSA Krystyna Daniel (spr.) WSA Kazimierz Bandarzewski Protokolant: st. sekr. sąd. Katarzyna Paszko-Fajfer po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 17 czerwca 2015 r. sprawy ze skargi I.P. na uchwałę Nr X/149/2007 Rady Miejskiej w T. z dnia 28 czerwca 2007 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w T. w rejonie ulic [.... ] [.... ] [.... ] . oddala skargę.
Uzasadnienie
I.P. wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie skargę na uchwałę Nr [...] Rady Miejskiej w T. z dnia 28 czerwca 2007 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w T. w rejonie ulic [...],[...],[...] (Dz. Urz. Woj. [...]) w zakresie obejmującym wyznaczenie przebiegu i klasy planowanej drogi [...] poprzez działkę ewidencyjną nr [...] oraz [...] obręb [...] . Wskazała, że przebieg drogi narusza przysługujące skarżącej prawo własności, poprzez zajęcie ponad połowy nieruchomości na cele publiczne, na co nie wyraża zgody.
Skarżąca podniosła, że zaskarża przedmiotową uchwałę w całości, zarzucając jej naruszenie przepisów prawa administracyjnego - procesowego i materialnego, a to:
- art. 6 ust. 2 w związku z art. 3 ust. 1 i art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r.
o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym poprzez przekroczenie granic
przysługującego gminie władztwa planistycznego i nadmiernego ograniczenia
uprawnień związanych z prawem własności nieruchomości położonych na terenie
objętym planem,
- art. 15 ust. 2 pkt 8 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym poprzez brak określenia szczegółowych zasad i warunków scalania i podziału nieruchomości objętych planem,
-art. 15 ust. 2 pkt 10 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz § 4 pkt 9 lit. a rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie wymaganego zakresu