Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 23 czerwca 2015 r., sygn. I SA/Bd 426/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Ewa Kruppik - Świetlicka Sędziowie: Sędzia WSA Urszula Wiśniewska (spr.) Sędzia WSA Leszek Kleczkowski Protokolant starszy sekretarz sądowy Anna Krenz- Winiecka po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 23 czerwca 2015r. sprawy ze skargi J. S. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w B. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za miesiące od stycznia do grudnia 2009r. oddala skargę

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...]. Naczelnik Urzędu Skarbowego w I. określił skarżącemu zobowiązanie podatkowe w podatku od towarów i usług za poszczególne miesiące 2009r.

Rozpoznając wniesione od powyższej decyzji odwołanie Dyrektor Izby Skarbowej w B. uchylił w całości zaskarżoną decyzję i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia przez organ pierwszej instancji.

W uzasadnieniu rozstrzygnięcia organ przedstawił przebieg postępowania przed organem pierwszej instancji. Podał, że przedmiotem działalności gospodarczej skarżącego w 2009r. było świadczenie usług ochrony (monitoring, patrole ochrona fizyczna, ochrona osiedli, ochrona osób) oraz sprzedaż (handel) figurek kolekcjonerskich, sporadycznie także sprzedaż usług reklamowych w internecie oraz sprzedaż urządzeń alarmowych, przy czym usługi ochrony skarżący realizował przy pomocy podwykonawcy - F.U.H. W. G.. Prowadzeniem dokumentacji firmy skarżącego, zgodnie z jego zeznaniami, zajmował się R. G. - mąż W. G.j. Był on również upoważniony do zawierania umów w zakresie działalności gospodarczej skarżącego, a ponadto do składania wszelkich oświadczeń, jakie z realizacją tego pełnomocnictwa okażą się konieczne i z nim związane, w tym do odbioru dokumentów.

W dniu 1 lutego 2011r. W. G. złożyła do Urzędu Skarbowego

w I. deklarację VAT-7 za miesiąc styczeń 2011r., w której skorzystała

z korekty podatku należnego, na podstawie art. 89a ustawy z dnia 11 marca 2004r.

o podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr 54, poz. 535 ze zm.) - dalej jako: "ustawa

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00