Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 20 maja 2015 r., sygn. III SA/Łd 759/14

 

Dnia 20 maja 2015 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział III w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Teresa Rutkowska (spr.), Sędziowie Sędzia WSA Małgorzata Łuczyńska, Sędzia WSA Ewa Alberciak, , Protokolant Referent-stażysta Katarzyna Kudrzycka, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 20 maja 2015 roku sprawy ze skargi A. Z. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Ł. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie określenia zobowiązania w podatku akcyzowym za miesiąc grudzień 2012 roku oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...], nr [...] Dyrektor Izby Celnej w Ł. utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego w P. z dnia [...] nr [...] wydaną w przedmiocie określenia A. Z. prowadzącemu działalność gospodarczą pod nazwą A, [...]-[...] S., O. 6 zobowiązania w podatku akcyzowym za miesiąc grudzień 2012 r., w wysokości 57.847,00 zł.

W sprawie ustalono następujący stan faktyczny:

W dniu 28 grudnia 2012 r. na stacji paliw prowadzonej przez A. Z. w miejscowości O. 6, [...]-[...] S., funkcjonariusze Urzędu Celnego w P. przeprowadzili kontrolę przestrzegania przepisów o podatku akcyzowym w zakresie przyjmowania, magazynowania i wydawania olejów napędowych i opałowych, ustalenia tożsamości towaru oraz rodzaju paliwa w zbiornikach pojazdów i innych środkach przewozowych. Czynności kontrolne polegały na ustaleniu zawartości znacznika i barwnika w oleju napędowym oraz na zbadaniu parametrów fizykochemicznych tego oleju w celu ustalenia spełniania wymagań jakościowych określonych w rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 09.12.2008. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz.U. nr 221, poz.1441 ze zm.). W trakcie czynności funkcjonariusze pobrali trzy próbki oleju napędowego z dwóch zbiorników magazynowych. Jedną próbkę wysłali do Laboratorium Celnego w K. w celu ustalenia spełniania wymagań jakościowych, drugą przekazali do magazynu Urzędu Celnego w P., a trzecią pozostawili Kontrolowanemu. Olej ze zbiorników magazynowych oraz olej ze zbiornika ciągnika rolniczego należącego do Kontrolowanego poddali testom prób polowych na obecność znacznika i barwnika stosowanych do znaczenia olejów opałowych i ustalili, że testowany olej napędowy nie zawierał tych markerów. W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili, że zbiorniki magazynowe w chwili kontroli zawierały łącznie 7242 litry oleju. Ustalili również, że zbiorniki nie posiadały legalizacji oraz że Kontrolowany w chwili kontroli nie posiadał koncesji na obrót paliwami ciekłymi. Funkcjonariusze ustalili też, że dwie ostatnie dostawy oleju napędowego miały miejsce na podstawie faktur wystawionych przez B sp. z o.o. nr [...] z dnia 07.12.2012. i nr [...] z dnia 15.12.2012., do których dołączone były sprawozdania z badań nr [...] z dnia 22.11.2012. i nr [...] z dnia 14.12.2012. wykonanych na zlecenie B sp. z o.o.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00