Orzeczenie
Wyrok WSA w Łodzi z dnia 6 maja 2015 r., sygn. II SA/Łd 191/15
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi Wydział II w składzie następującym: Przewodnicząca Sędzia WSA Jolanta Rosińska Sędziowie Sędzia NSA Anna Stępień (spr.) Sędzia WSA Sławomir Wojciechowski Protokolant Sekretarz sądowy Magdalena Rząsa po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 6 maja 2015 r. przy udziale - sprawy ze skargi W. W. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ł. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy dla inwestycji 1. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Prezydenta Miasta Ł. z dnia [...] nr [...]; 2. stwierdza, że zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu do dnia uprawomocnienia się wyroku. LS
Uzasadnienie
Zaskarżoną decyzją z dnia [...]. nr [...] Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Ł., po rozpatrzeniu odwołania W.W., utrzymało w mocy decyzję Prezydenta Miasta Ł. z dnia [...] nr [...].
Decyzją z dnia [...] Prezydent Miasta Ł., po rozpatrzeniu wniosku A.P., ustalił warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na rozbudowie, nadbudowie i przebudowie budynku mieszkalnego jednorodzinnego, przewidzianej do realizacji przy ul. A nr 16 w Ł., na działkach nr 106/5 i 106/6 w obrębie [...].
W odwołaniu od tej decyzji W.W. - współwłaściciel nieruchomości sąsiedniej w stosunku do terenu inwestycji, zarzucił wadliwość przeprowadzonej analizy urbanistycznej, polegającą na: braku wyznaczenia na kopii mapy granic obszaru analizowanego, objęciu analizą działek znajdujących się poza terenem przedstawionym na mapie, nieuwzględnienie w analizie działki sąsiedniej przy ul. A nr 18. Zdaniem odwołującego planowany budynek odbiega zasadniczo wielkością i kształtem od istniejącej w sąsiedztwie zabudowy. Szczególnie różni się od niej kubaturą, wskaźnikiem powierzchni zabudowy w stosunku do powierzchni działki oraz kątem nachylenia połaci dachowych. W świetle powyższego - zdaniem strony -
w przedmiotowym przypadku nie ma mowy o spełnieniu warunku dobrego sąsiedztwa. Ponadto odwołujący wskazał, że na terenie inwestycji brak kanalizacji deszczowej, co może sprzyjać w przyszłości zalewaniu działek sąsiednich.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right