Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 15 kwietnia 2015 r., sygn. IV SA/Po 1220/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Izabela Bąk-Marciniak Sędziowie WSA Anna Jarosz WSA Izabela Paluszyńska (spr.) Protokolant ref. staż. Agata Pawlicka po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 15 kwietnia 2015 r. sprawy ze skargi T. W., J. W. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] września 2014 r., nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy oddala skargę

Uzasadnienie

Dnia [...] lutego 2014 r. do Urzędu Miejskiego w [...] wpłynął wniosek J. M. (dalej jako Wnioskodawczyni, Odwołująca się) o wydanie decyzji o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku wielorodzinnego, wjeździe na teren działek, budowie parkingu dla [...] samochodów, na działce nr [...].

Decyzją z dnia [...] maja 2014 r. nr [...] Prezydent Miasta [...], wskazując na art. 59 i art. 60 ust. 1 w związku z art. 61 ust 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2012 r. poz. 647 z późn. zm., dalej jako u.p.z.p.), przepisy rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Dz. U. Nr 164 poz. 1588, dalej jako Rozporządzenie), przepisy rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie oznaczeń i nazewnictwa stosowanych w decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz w decyzji o warunkach zabudowy (Dz. U. Nr 164, poz. 1589), odmówił ustalenia warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku mieszkalnego wielorodzinnego, budowie zjazdu oraz budowie parkingu, planowanych na [...].

W uzasadnieniu wskazał na charakterystykę funkcji zabudowy i zagospodarowania terenu, zapisaną we wniosku. Inwestor planuje budowę budynku wielorodzinnego o wysokości trzech i czterech kondygnacji mieszkalnych z częściowymi najniższymi kondygnacjami piwnicznymi i garażową i gospodarczą. Liczba lokali mieszkalnych ok. [...]. Wymiary budynku [...] m. Budynek ma być realizowany na terenie z dużym spadkiem w kierunku zachodnim. Od ulicy widoczne będą trzy kondygnacje, w głębi działki 4 kondygnacje mieszkalne z częściową 4 i 5 kondygnacją garażową i gospodarczą. Powierzchnia zabudowy wynosić ma [...]. Całkowita powierzchnia użytkowa budynku 3959 m2. Parking projektowany jest na terenie działki, ponadto projektowanych jest 8 stanowisk postojowych w garażu podziemnym. Organ I instancji wskazał, że obszar na którym planowana jest inwestycja nie jest objęty ustaleniami żadnego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, zatem ustalenie warunków zabudowy może nastąpić na podstawie art. 61 ust. 1 u.p.zp.p., po spełnieniu warunków, o których mowa w punkcie 1 - 5 ustawy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00