Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 30 października 2014 r., sygn. IV SA/Po 343/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Donata Starosta (spr.) Sędziowie WSA Tomasz Grossmann WSA Józef Maleszewski Protokolant ref. staż. Agnieszka Walocha po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 30 października 2014 r. sprawy ze skargi J. S. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] stycznia 2014 r., nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy 1. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Wójta Gminy [...] z dnia [...] grudnia 2013 r., nr [...]; 2. określa, że zaskarżona decyzja nie może być wykonana; 3. zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] na rzecz skarżącego J. S. kwotę 757 zł (siedemset pięćdziesiąt siedem złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Dnia 30 sierpnia 2013 r. do Urzędu Gminy w [...] wpłynął wniosek I. i K. małżonków B. o ustalenie warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na zmianie sposobu użytkowania ze sklepu spożywczego na aptekę na terenie położonym w [...].

Decyzją z dnia [...] grudnia 2013 r. znak [...] Wójt [...], wskazując na art. 54 w związku z art. 64 ust. 1 oraz na podstawie art. 59 ust. 1 i art. 60 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 roku o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2012 r. poz. 647 z późn. zm., dalej jako u.p.z.p.) ustalił warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na zmianie sposobu użytkowania części parterowej budynku mieszkalno-usługowego (będącego w trakcie budowy) z przeznaczeniem tych pomieszczeń na aptekę, na terenie określonym we wniosku. Jako rodzaj inwestycji wskazał zmianę sposobu użytkowania części parterowej budynku mieszkalno-usługowego będącego w trakcie budowy z przeznaczeniem tych pomieszczeń na aptekę. Jako rodzaj zabudowy wskazał zabudowę mieszkaniową jednorodzinną i zabudowę usługową. Zagospodarowanie terenu: budynek mieszkalno-usługowy, dojścia i dojazdy, miejsca postojowe, miejsca na odpady, zieleń, miejsca dostaw i rozładunku towarów. Powierzchnia sprzedaży projektowanego budynku - do 90 m2; szerokość elewacji frontowej projektowanego budynku, wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej projektowanego budynku (od poziomu terenu do poziomu gzymsu) i geometria dachu projektowanego budynku - bez zmian. Udział powierzchni biologicznie czynnej - minimum 30% powierzchni terenu inwestycji. Zaopatrzenie w wodę, energię elektryczną i odprowadzanie ścieków bytowych przemysłowych przez gminne sieci .

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00