Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 8 września 2014 r., sygn. II SA/Łd 568/14

 

Dnia 8 września 2014 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział II w składzie następującym: Przewodnicząca Sędzia WSA Barbara Rymaszewska (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Arkadiusz Blewązka Sędzia WSA Jolanta Rosińska Protokolant Specjalista Marcelina Chmielecka po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 28 sierpnia 2014 roku sprawy ze skargi T. G. na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] nr [...] znak: [...] w przedmiocie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenie pozwolenia na budowę 1. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Starosty [...] z dnia [...], nr [...]; 2. stwierdza, że zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu do dnia uprawomocnienia się niniejszego wyroku; 3. zasądza od Wojewody [...] na rzecz skarżącego T. G. kwotę 757 (siedemset pięćdziesiąt siedem) złotych, tytułem zwrotu kosztów postępowania. LS

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...], nr [...], Wojewoda [...], na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2013r., poz. 267) - w skrócie: "K.p.a." - utrzymał w mocy decyzję Starosty [...] z dnia [...], nr [...], zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającą M. i G. małż. J. pozwolenia na budowę budynku usługowego - sklep z art. dziecięcymi (obiekt kategorii XVII) wraz z utwardzeniem i infrastrukturą towarzyszącą, zlokalizowanego na działce oznaczonej nr ewid. 1451 w miejscowości U. przy ul. A.

W uzasadnieniu decyzji organ II instancji wskazał, że od ww. decyzji organu I instancji odwołanie złożył T. G., który podniósł kwestię niekompletności projektu budowlanego dla przedmiotowej inwestycji, braku zaprojektowania w nim windy dla niepełnosprawnych, braku wskazania zjazdu w rysunkach inwentaryzacji. Ponadto odwołujący wskazał, że parkingi w ilości 5 miejsc przeznaczone do obsługi przedmiotowej inwestycji, znajdujące się na działce, na której w obecnej chwili realizowana jest inwestycja przez inny podmiot, będą służyć obsłudze obydwu inwestycji, co w jego ocenie jest nieprawidłowe. Także wykonanie na terenie inwestycji parkingu dla osób niepełnosprawnych z płyty MEBA, zdaniem odwołującego jest nieprawidłowym rozwiązaniem, a ma to wpływ na wyliczenie powierzchni biologicznie czynnej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00