Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 30 lipca 2014 r., sygn. III SA/Wa 487/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodnicząca sędzia WSA Ewa Radziszewska-Krupa, Sędziowie sędzia WSA Maciej Kurasz, sędzia WSA Elżbieta Olechniewicz (sprawozdawca), Protokolant starszy referent Monika Olszewska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 30 lipca 2014 r. sprawy ze skargi A. S. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] stycznia 2014 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia wysokości zobowiązania podatkowego w podatku od spadków i darowizn oddala skargę

Uzasadnienie

Z akt administracyjnych sprawy wynika, że A. S. (dalej jako Skarżąca) w niniejszej sprawie - zgłosiła 30 stycznia 2012r. (na druku SD-Z2) do Urzędu Skarbowego w P. nabycie od ojca, R. S., darowizny środków pieniężnych w wysokości 160.000,00 zł. Do zgłoszenia dołączyła kserokopię aktu notarialnego z dnia 2 sierpnia 2011r. Repertorium [...] stanowiącego umowę przedwstępną sprzedaży A. S. spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego za cenę 320.000,00 zł, kserokopię aktu notarialnego z dnia 17 sierpnia 2011r. Repertorium [...] stanowiącego umowę sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do ww. lokalu mieszkalnego oraz umowę darowizny z dnia 1 sierpnia 2011r. zawartą pomiędzy R. S. jako darczyńcą a A. S. jako obdarowaną.

W odpowiedzi na wezwanie Naczelnika Urzędu Skarbowego w P. (dalej zwany: NUS) o dostarczenie potwierdzenia przelewu lub przekazu pocztowego w celu udokumentowania otrzymania darowizny środków pieniężnych, Skarżąca wyjaśniła w piśmie z dnia 16 lutego 2012r., iż nie jest możliwe okazanie przelewu środków tytułem otrzymanej darowizny, ponieważ rachunek bankowy jaki posiada jest rachunkiem wspólnym - Skarżącej, jej matki i ojca, a nie jest możliwe dokonanie przelewu w ramach jednego rachunku bankowego. Ponadto wskazała, iż środki pieniężne zostały przekazane w obecności notariusza, sprzedającemu mieszkanie. Przekazanie środków zostało zaś ujęte w akcie notarialnym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00