Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 23 kwietnia 2014 r., sygn. II SA/Wr 24/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Alicja Palus Sędziowie Sędzia WSA Mieczysław Górkiewicz - spr. Sędzia WSA Anna Siedlecka Protokolant Asystent sędziego Malwina Jaworska po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 23 kwietnia 2014 r. sprawy ze skargi A. C. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego we W. z dnia ... w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynków wielorodzinnych wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i drogową oraz budową zjazdu oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją organ utrzymał w mocy decyzję ustalającą warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynków wielorodzinnych na działkach nr ... w O.Organ przytoczył ustalenia i oceny pierwszej instancji, że inwestycja stanowi kontynuację funkcji, cech oraz wskaźników zabudowy na obszarze sąsiednim oraz spełnia pozostałe przesłanki, gdyż teren ma bezpośredni dostęp do drogi publicznej, uzbrojenie terenu jest wystarczające, a inwestycji nie sprzeciwia się żaden przepis odrębny.

W odwołaniach podniesiono zarzuty naruszenia art. 61 ust. 1 pkt 1 u.p.z.p. w związku z § 6 i 7 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu (rozporządzenia planistycznego - Dz.U. Nr 164, poz. 1588) w wyniku niewłaściwego ustalenia szerokości elewacji frontowej i wysokości gzymsu § 3 tego rozporządzenia poprzez wadliwe wyznaczenie obszaru analizowanego, § 2 ust. 3 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie oznaczeń i nazewnictwa (rozporządzenia nomenklaturowego - Dz.U. Nr 164, poz. 1589) przez naniesienie w części tekstowej decyzji oznaczeń nie mających umocowania w przepisach prawa, art. 9 ust. 5 u.p.z.p. przez brak zgodności decyzji z ustaleniami Studium w zakresie intensywności zabudowy, art. 3 pkt 1 a i art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz.U. z 2011 r. Nr 212, poz. 1263 z późn. zm.) poprzez brak uzgodnienia z powiatowym inspektorem sanitarnym oraz § 1 pkt 3 rozporządzenia nomenklaturowego poprzez nieokreślenie wskaźnika powierzchni biologicznie czynnej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00