Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 21 marca 2014 r., sygn. I SA/Wr 1369/13

 

Dnia 21 marca 2014 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Anetta Chołuj, Sędziowie Sędzia WSA Zbigniew Łoboda (sprawozdawca), Sędzia WSA Maria Tkacz-Rutkowska, Protokolant Starszy specjalista Małgorzata Jakubiak, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 21 marca 2014 r. sprawy ze skargi B. L. na decyzję Dyrektora Izby Celnej we W. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego za wrzesień 2009 roku oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia 28.05.2013 r. (nr [...]) Dyrektor Izby Celnej we W. utrzymał w mocy decyzję Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej we W. z dnia 4.03.2013 r. (nr [...]), określającą B. L. zobowiązanie w podatku akcyzowym za wrzesień 2009 r. w kwocie 306.208 zł.

W stosunku do B. L. Dyrektor Urzędu kontroli Skarbowej prowadził postępowanie, w którym ustalono, że strona w przedmiotowym okresie nie była zarejestrowanym podatnikiem podatku akcyzowego i nie składała deklaracji na ten podatek, jak również nie prowadziła ewidencji podatkowych. Tymczasem włączone do akt dowody, pochodzące z postępowania karnego pozwoliły przyjąć, że B. L. wprowadzał lub miał zamiar wprowadzać do obrotu wyroby akcyzowe nieoznaczone znakami akcyzy.

W dniu 25.09.2009 r. funkcjonariusze S. Oddziału Straży Granicznej w K. dokonali przeszukania w pomieszczeniach (pojazdach) należących do B. L., bądź przez niego wykorzystywanych, jak również należących do osób z nim współpracujących, w wyniku czego ujawniono i zabezpieczono wyroby akcyzowe bez znaków akcyzy: tytoń do palenia, papierosy i alkohol etylowy. Kwalifikacji wyrobów, opisanych w protokołach jako "bezbarwna ciecz o zapachu przypominającym alkohol" oraz "susz roślinny w kolorze brązowym o zapachu przypominającym tytoń" organ dokonał w oparciu o wyniki badań próbek zabezpieczonych wyrobów, przeprowadzonych przez Laboratorium Kryminalistyczne Straży Granicznej oraz Laboratorium Celne Izby Celnej w B. Ponieważ materiał dowodowy wskazywał, że B. L. posiadał przedmiotowe wyroby wspólnie z A. K. ustalone ich ilości zostały stronie przypisane w ½ części.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00