Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 30 grudnia 2013 r., sygn. II SA/Po 584/13

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Elwira Brychcy (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Edyta Podrazik Sędzia WSA Jakub Zieliński Protokolant st. sekr. sądowy Monika Pancewicz po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 18 grudnia 2013 r. sprawy ze skargi A. B. i M. B. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] lutego 2013 r. Nr [...] w przedmiocie odmowy stwierdzenia nieważności decyzji oddala skargę

Uzasadnienie

A. i M. B. pismem z 29 listopada 2011r. wnieśli o stwierdzenie nieważności decyzji Burmistrza Miasta i Gminy z [...] października 2010 r. orzekającej o ustaleniu warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na rozbudowie budynku agroturystyczno-mieszkalnego, na działkach oznaczonych numerami geodezyjnymi: [...] i[...], położonych w B. gm. P. Argumentację swoją powtórzyli w kolejnych pismach z 15 marca 2012 r., 22 lipca 2012 r. oraz z 23 lipca 2012 r.

Jako podstawę prawną swego żądania wnioskodawcy wskazali art. 156 § 1 pkt 2 Kpa a w uzasadnieniu podali miedzy innymi, że w okolicy terenu objętego decyzją nie tyle nie dominuje co w ogóle nie występuje funkcja usługowa. W związku z powyższym organ wydający decyzję o warunkach zabudowy popełnił zasadniczy błąd, przeprowadzając analizę dla innego obszaru niż ten, którego dotyczy decyzja. Kluczowe zastrzeżenie do prowadzonej inwestycji dotyczy zlokalizowania, w środku terenów przewidzianych pod budownictwo jednorodzinne, bardzo dużego budynku hotelowego, którego zaplecze kuchenno-gospodarcze znajduje się bezpośrednim sąsiedztwie domu wnioskodawców. Wskazali, że zabudowa o tak dużej kubaturze i takim kształcie min. przez zaburzenie proporcji w stosunku do standardowego budownictwa jednorodzinnego, jakie występuje w tej okolicy, stanowi przytłaczający element otoczenia.

W dniu 15 marca 2012 r., 19 czerwca 2012 r. oraz 21 czerwca 2012 r. do organu wpłynęły pisma E. i G. S. oraz ich pełnomocnika stanowiące polemikę ze stanowiskiem wnioskodawców.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00