Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 28 listopada 2013 r., sygn. IV SA/Wa 1636/13

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodnicząca sędzia WSA Agnieszka Góra-Błaszczykowska (spr.), Sędziowie sędzia WSA Anna Szymańska, sędzia WSA Tomasz Wykowski, Protokolant st. ref. Marcin Lesner, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 28 listopada 2013 r. sprawy ze skargi A. S. i E. S. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] maja 2013 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy - oddala skargę -

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] maja 2013 r. nr [...] Samorządowe Kolegium Odwoławcze w W. (dalej jako "SKO w W." utrzymało w mocy decyzję Zarządu W. nr [...] (znak: [...]) z dnia [...] grudnia 2012 r., ustalającą na wniosek W. warunki zabudowy i szczegółowe zasady zagospodarowania terenu oraz jego zabudowy.

Powyższa decyzja zapadła w następującym stanie faktycznym:

Decyzją nr [...] (znak: [...]) z dnia [...] grudnia 2012 r. Zarząd M. po rozpoznaniu wniosku W. z dnia [...] września 2012 r. ustalił warunki i szczegółowe zasady zagospodarowania terenu oraz jego zabudowy dla inwestycji, polegającej budowie budynku usługowo-biurowego i zbiornika bezodpływowego na działkach ew. nr [...] i [...] w obr. [...] przy ul. [...] oraz zjazdu z ul. [...] z dz. ew. [...] w obr. [...] na terenie W. W uzasadnieniu wskazano- w odniesieniu do stanu prawnego i sposobu zagospodarowania terenu- iż właścicielem działek ew. nr [...] i [...] z obrębu [...] jest W. Działki te są niezabudowane, płaskie, ogrodzone siatką, a w linii ogrodzenia znajduje się słup napowietrznej linii niskiego napięcia. Organ I instancji zaznaczył, iż przeprowadził analizę stanu faktycznego i prawnego terenu oraz analizy warunków i zasad zagospodarowania terenu oraz jego zabudowy zgodnie z art. 53 ust. 3 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717 z późn. zm., dalej jako "u.p.z."). Jednocześnie wskazując na treść art. 61 ust. 1 pkt 1-5 u.p.z. oraz § 3 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Dz. U. Nr 164, poz. 1588, dalej jako "Rozporządzenie") organ I instancji stwierdził, że dokonana analiza wykazała możliwość realizacji planowanego przedsięwzięcia zgodnie z warunkami, określonymi w decyzji oraz po spełnieniu wymogów, wynikających z przepisów prawa budowlanego. Zamierzenie jest zgodne z przepisami odrębnymi, a nadto na etapie uzgadniania projektu tej decyzji uzyskano niezbędne uzgodnienia wynikające z przepisów prawa, tj. z Burmistrzem M., działającym w imieniu zarządcy dróg gminnych, oraz z Dyrektorem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w W. Organ I instancji podkreślił, iż zapewnił czynny udział stronom postępowania. Jednocześnie zauważył, iż w toku postępowania zostały wniesione uwagi przez A. i E. S., którzy ubiegają się o odzyskanie działki ew. nr [...] i przyłączenie jej do swojej nieruchomości położonej przy ul. [...]. Organ I instancji wskazał, iż uwagi te zostały przekazane inwestorowi celem zapoznania się z nimi. Ostatecznie stwierdził, iż postępowanie z wniosku A. i E. S. w sprawie odzyskania działki ew. nr [...] nie ma wpływu na postępowanie dotyczące ustalenia warunków zabudowy dla przedmiotowej inwestycji. Organ orzekł o ustaleniu warunków zabudowy dla omawianej inwestycji z uwagi na zgodność inwestycji z obowiązującymi przepisami prawa, a także wobec faktu, iż decyzja zgodna jest z wnioskiem inwestora.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00