Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 20 listopada 2013 r., sygn. II SA/Gl 878/13

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Ewa Krawczyk, Sędziowie Sędzia WSA Piotr Broda (spr.),, Sędzia WSA Maria Taniewska-Banacka, Protokolant st. sekretarz sądowy Ewa Jędrasik, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 20 listopada 2013 r. sprawy ze skargi J. F. - M. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w B. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy terenu oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...]r. nr [...] Prezydent Miasta B. działając na podstawie art. 4 ust. 2, art. 59 ust.1, art. 60 ust.1 ustawy z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, ustalił warunki zabudowy i zagospodarowania terenu dla zmiany sposobu użytkowania budynku usługowo - mieszkalnego ( warsztat) na usługi naprawy i konserwacji urządzeń elektrycznych wraz z powierzchnią biurową, na nieruchomości oznaczonej jako działki nr 1 i 2, obręb L., przy ulicy [...] w B. W uzasadnieniu decyzji organ wskazał, że działki których dotyczył wniosek położone są na terenie dla którego miasto nie posiada planu zagospodarowania przestrzennego. W celu ustalenia wymagań dla nowej zabudowy i zagospodarowania terenu organ wyznaczył obszar w którym przeprowadzono analizę funkcji i cech zabudowy. Na jej podstawie stwierdzono, że spełnione zostały warunki określone w art. 61 ust.1 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Odwołanie od powyższej decyzji wniósł pełnomocnik J. F. M. wskazując, że w zawiadomieniu które otrzymała skarżąca podany był błędny adres obiektu, którego dotyczyła decyzja, stąd brak było jej wcześniejszego zainteresowania tą sprawą. Nadto podniosła, że wcześniejsza inwestycja w postaci budowy garażu została zrealizowana niezgodnie z decyzją o warunkach zabudowy, która przewidywała obsadzenie terenu działki zielenią izolacyjną wzdłuż jej granicy. Ponadto pas zieleni przylegający do przedmiotowej posesji został zabrukowany. Dlatego skarżąca wniosła o przywrócenie stanu poprzedniego. W treści odwołania wskazała również, że na jej posesji znajduje się unikatowa i bardzo cenna kolekcja entymologiczno - ornitologiczna o statusie prywatno-społecznym. Zdaniem odwołującej się planowana zmiana sposobu użytkowania sąsiedniego budynku może spowodować zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, dlatego domaga się szczegółowych informacji na temat typu oddziaływanie tej inwestycji i jej szkodliwości oraz podanie w tym zakresie pełnych parametrów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00