Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 11 października 2013 r., sygn. IV SA/Wa 338/13

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Małgorzata Małaszewska-Litwiniec (spr.), Sędziowie sędzia WSA Jakub Linkowski, sędzia WSA Tomasz Wykowski, Protokolant ref. staż. Filip Rutkowski, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 11 października 2013 r. sprawy ze skargi N. Sp. z o.o. z siedzibą w P. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w C. z dnia [...] listopada 2012 r. nr [...], [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy i zagospodarowania terenu oddala skargę

Uzasadnienie

Zaskarżoną do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie decyzją z dnia [...] listopada 2012 r. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w C. uchyliło w całości decyzję Prezydenta Miasta C. z dnia [...] października 2012 r., nr [...] którą ustalono warunki zabudowy działki nr [...] położonej u zbiegu ulic: [...] i [...] w C. dla inwestycji polegającej na budowie zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych z usługami w parterze (do 200 m2) wraz z niezbędną infrastrukturą.

W uzasadnieniu decyzji Kolegium podniosło, że zaskarżona decyzja nie może funkcjonować w obrocie prawnym, gdyż została wydana z naruszeniem prawa.

Zgodnie z brzmieniem art. 59 ustawy z 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, zmiana zagospodarowania terenu w przypadku braku planu miejscowego, polegająca na budowie obiektu budowlanego lub wykonaniu innych robót budowlanych, a także zmiana sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części, z zastrzeżeniem art. 50 ust. 1 i art. 86, wymaga ustalenia, w drodze decyzji, warunków zabudowy.

Zdaniem organu odwoławczego złożony przez inwestora wniosek nie spełniał wymogów art. 52 ust. 2 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Kolegium podniosło, że w aktach sprawy znajduje się wniosek inwestora - część tekstowa oraz wycinek mapy nie zawierający żadnego opisu pozwalającego na ustalenie, czy jest to kopia mapy zasadniczej czy kopia mapy katastralnej przyjętej do państwowego zasobu geodezyjno i kartograficznego. Brak jest nadto określenia skali w jakiej ta mapa jest sporządzona. W ocenie organu odwoławczego, przedłożona mapa nie stanowi dokumentu urzędowego, który winien być sporządzony zgodnie z art. 76 Kodeksu postępowania administracyjnego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00