Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 2 października 2013 r., sygn. IV SA/Wa 993/13

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Agnieszka Wójcik, Sędziowie sędzia WSA Agnieszka Góra-Błaszczykowska (spr.), sędzia WSA Łukasz Krzycki, Protokolant ref. staż. Filip Rutkowski, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 24 września 2013 r. sprawy ze skargi Wspólnoty Mieszkaniowej [...] w W. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] lutego 2013 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy oddala skargę

Uzasadnienie

IV SA/Wa 993/13

UZASADNIENIE

Wnioskiem z dnia [...] listopada 2010 r. uzupełnionym pismem z dnia [...] grudnia 2010 r. P. sp. z o.o. z siedzibą w S. domagała się ustalenia warunków zabudowy dla inwestycji, polegającej na budowie wielofunkcyjnego budynku usługowego (o powierzchni sprzedaży 1.400 m ) z garażem podziemnym na dz. ew. nr [...] z obrębu [...] o łącznej powierzchni zabudowy 3.000 m, budowie zjazdu p.poż od ul. [...] wraz z infrastrukturą techniczną na dz. ew. nr [...],[...],[...] oraz poszerzeniem wjazdu od strony ul. [...] na dz. ew. nr [...] (cz) z obrębu [...] przy ul. [...] w W.

Decyzją nr z dnia [...] listopada 2011 r. zn. [...] Prezydent W. ustalił warunki i szczegółowe zasady zagospodarowania terenu oraz jego zabudowy dla przedmiotowej inwestycji.

Odwołanie od powyższej decyzji z zachowaniem ustawowego terminu wnieśli: Wspólnota Mieszkaniowa [...] przy ul. [...] zastępowana przez zawodowego pełnomocnika oraz I. S. i W. S.

Odwołująca się Wspólnota domagała się uchylenia decyzji organu I instancji i orzeczenia o odmowie ustalenia warunków zabudowy dla projektowanej inwestycji bądź też przekazania sprawy do ponownego rozpatrzenia. Zarzuciła organowi naruszenie szeregu przepisów ustawy z dnia z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2(D12 r. poz. 647, z późn. zm., dalej jako "u.p.z.p.") oraz rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Dz. U. Nr 164, poz. 1588, dalej jako "rozporządzenie"), w tym nieprawidłowe wyznaczenie obszaru analizy funkcji oraz cech zabudowy i zagospodarowania terenu, ustalenie wskaźnika powierzchni zabudowy powyżej średniej dla analizowanego terenu, zbyt ogólnikowe ustalenia dotyczące geometrii dachu, naruszenie zasady dobrego sąsiedztwa, nieokreślenie wskaźnika intensywności wykorzystania terenu, załączenie do zaskarżonej decyzji kopii mapy nieprzyjętej do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego. Dalej Wspólnota podnosiła naruszenia przepisów postępowania: art. 7 w zw. z art. 77 k.p.a. polegające na nierozpatrzeniu całości materiału dowodowego, w tym dowodów przedstawionych przez Stronę, art. 107 § 3 wyrażające się w niewłaściwym uzasadnieniu skarżonej decyzji w zakresie podstawy faktycznej rozstrzygnięcia oraz art. 11 § 1 k.p.a. poprzez niewyjaśnienie stronom przesłanek, którymi kierował się organ przy załatwieniu sprawy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00