Orzeczenie
Wyrok WSA w Łodzi z dnia 24 września 2013 r., sygn. II SA/Łd 448/13
Dnia 24 września 2013 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział II w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Zygmunt Zgierski Sędziowie Sędzia WSA Barbara Rymaszewska (spr.) Sędzia WSA Joanna Sekunda-Lenczewska Protokolant sekretarz Magdalena Rząsa po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 24 września 2013 roku sprawy ze skargi P. D. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w S. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy dla inwestycji 1. oddala skargę, 2. przyznaje i nakazuje wypłacić z funduszu Skarbu Państwa - Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi adwokatowi M. K. prowadzącemu Kancelarię Adwokacką w Ł. przy al. [...] wynagrodzenie w kwocie 240 (dwieście czterdzieści) złotych, powiększone o należny podatek od towarów i usług tytułem kosztów nieopłaconej pomocy prawnej udzielonej skarżącemu z urzędu. a.bł.
Uzasadnienie
Decyzją z dnia [...], nr [...], Samorządowe Kolegium Odwoławcze w S., na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2013r., poz. 267, w skrócie K.p.a.) i art. 61 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U. z 2012r., poz. 647 ze zm., powoływana dalej jako u.p.z.p. lub jako ustawa), utrzymało w mocy decyzję Burmistrza Gminy i Miasta B. z dnia [...], nr [...], ustalającej warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na utwardzeniu terenu działki nr 502/1, położonej przy drodze gminnej w B.
W toku postępowania ustalono, iż ze względu na toczące się przed Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego w S. postępowanie w sprawie samowolnego wykonania utwardzenia terenu, A Sp. j. z siedzibą w B. wystąpiła z wnioskiem o wydanie decyzji o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na utwardzeniu terenu działki o nr ewid. 502/1, położonej w B. przy drodze gminnej ul. B.
W związku powyższym organ I instancji przeprowadził analizę funkcji oraz cech zabudowy i zagospodarowania terenu, stanowiącej podstawę do ustalenia wymagań dla nowej zabudowy i zagospodarowania terenu dla ww. działki. W tym celu wyznaczono obszar analizowany, którego granice wyznaczono od granic działki objętej wnioskiem w odległości większej niż trzykrotna jej szerokość i nie mniejszej niż 50 m. W wyniku przeprowadzonej analizy ustalono, iż na działce, o której mowa brak jest zabudowy kubaturowej. W bezpośrednim sąsiedztwie terenu objętego wnioskiem znajdują się działki zabudowane i użytkowane rolniczo. Organ I instancji ustalił również, iż przedmiotowa działka położona jest w granicach administracyjnych miasta B., które nie posiada obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego, zatem teren nie wymaga uzyskania zgody na zmianę przeznaczenia na cele nierolnicze i nieleśne.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right