Orzeczenie
Wyrok WSA w Opolu z dnia 3 lipca 2013 r., sygn. I SA/Op 257/13
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Marzena Łozowska Sędziowie Sędzia NSA Joanna Kuczyńska Sędzia WSA Anna Wójcik (spr.) Protokolant st. inspektor sądowy Iwona Bergiel po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 3 lipca 2013 r. sprawy ze skargi S.S. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w Opolu z dnia 6 marca 2013 r., nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za okres od stycznia do grudnia 2009 r. oddala skargę
Uzasadnienie
Decyzją z dnia 6 marca 2013 r. Dyrektor Izby Skarbowej w Opolu utrzymał w mocy decyzję Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Opolu z dnia 26 czerwca 2012 r. określającą S. S. (dalej jako podatnik, strona, skarżący) w przedmiocie podatku od towarów i usług zobowiązanie podatkowe za miesiące od stycznia do grudnia 2009 r. w kwotach podanych w decyzji, odmiennych od rozliczenia tego podatku za wskazane miesiące w złożonych przez podatnika deklaracjach VAT-7.
Rozstrzygnięcie powyższe zapadło w następującym stanie faktycznym i prawnym:
W wyniku postępowania kontrolnego w zakresie m.in. podatku od towarów i usług za miesiące od stycznia 2006 r. do września 2010 r. stwierdzono (w zakresie dotyczącym rozliczeń za 2009 r.), że w deklaracjach VAT-7 za poszczególne miesiące tego roku podatnik zaniżył zobowiązanie podatkowe (od stycznia do kwietnia oraz od października do grudnia), natomiast za okres od maja do września 2009 r. nieprawidłowo wykazał kwotę nadwyżki podatku naliczonego nad podatkiem należnym do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy, zamiast kwoty zobowiązania podatkowego.
Ustalono, że w okresie objętym postępowaniem kontrolnym podatnik prowadził zarejestrowaną pod firmą A działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży zegarków, monet, albumów na monety i innych towarów handlowych, w tym za pośrednictwem platformy aukcyjnej Allegro - przy wykorzystaniu pięciu kont użytkownika, przy czym w 2009 r. transakcje były dokonywane przy użyciu dwóch z nich: "A" oraz "s". W ramach działalności gospodarczej stosował szczególną procedurę opodatkowania w systemie marży, prowadząc w tym celu rejestry sprzedaży zawierające dane niezbędne do określenia kwoty marży stanowiącej przedmiot opodatkowania.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right