Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 22 lutego 2013 r., sygn. I SA/Wr 1497/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Tomasz Świetlikowski (sprawozdawca), Sędziowie: Sędzia WSA Jadwiga Danuta Mróz, Sędzia WSA Marek Olejnik, Protokolant: Katarzyna Motyl, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 22 lutego 2013 r. sprawy ze skargi A Spółka Akcyjna z siedzibą w L. na interpretację indywidualną Prezydenta Miasta L. z dnia [...] września 2012 r. nr [...] w przedmiocie podatku od nieruchomości I uchyla zaskarżoną interpretację indywidualną, II. zasądza od Prezydenta Miasta L. na rzecz strony skarżącej kwotę [...] ([...]) zł tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Przystępując do rozstrzygania, Sąd przyjął stan faktyczny i prawny sprawy j/n.

A S.A. z/s w L. (dalej: spółka, strona, skarżąca) zwróciło się do Prezydenta Miasta L. o udzielenie interpretacji przepisów prawa podatkowego

w indywidualnej sprawie, dotyczącej opodatkowania stadionu piłkarskiego podatkiem od nieruchomości.

Z opisanego we wniosku stanu faktycznego wynika, że na potrzeby działalności sportowej spółka wybudowała stadion piłkarski składający się z całkowicie zadaszonych trybun z budynkiem głównym oraz z niezadaszonej płyty boiska. W części zadaszonej stadion może pełnić funkcje pomocnicze dla widowiska sportowego odbywającego się na płycie głównej (miejsca dla widzów, administracja klubu, szatnie, stanowiska komentatorskie, zaplecze rekreacyjne i techniczne) i funkcje w pełni samodzielne (biura, sale konferencyjne, punkty gastronomiczne, stanowiska handlowe). Z posiadanej przez spółkę opinii rzeczoznawcy budowlanego wynika, że stadion spełnia definicje zarówno budynku (zadaszone trybuny i budynek główny), jak i budowli (płyta boiska).

W związku z powyższym spółka sformułowała następujące pytania:

1) Czy obiekt stadionu, z wyjątkiem niezadaszonej i nieposiadającej fundamentów płyty boiska (będącej budowlą), stanowi budynek w rozumieniu ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (tekst jedn.: Dz. U. z 2006 r., nr 121, poz. 844 ze zm. - dalej: u.p.o.l.)?

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00