Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 24 stycznia 2013 r., sygn. II SA/Sz 1149/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Katarzyna Grzegorczyk-Meder, Sędziowie Sędzia WSA Marzena Iwankiewicz,, Sędzia WSA Arkadiusz Windak (spr.), Protokolant Aneta Kukla, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 24 stycznia 2013 r. sprawy ze skargi W. T. i T. T. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie stwierdzenia nieważności decyzji w sprawie rozgraniczenia nieruchomości I. uchyla zaskarżoną decyzję i poprzedzającą ją decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] r. Nr [...], II. zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego na rzecz skarżących W. T. i T. T. solidarnie kwotę [...] złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...], Wójt Gminy orzekł o ustaleniu, w trybie rozgraniczenia, granic nieruchomości nr [...], położonych w obrębie [...], z działkami sąsiednimi.

W dniu [...] r. W. i T.T., właściciele działki nr [...], złożyli wniosek do Samorządowego Kolegium Odwoławczego o stwierdzenie nieważności ostatecznej decyzji Wójta Gminy z dnia [...] jako wydanej z rażącym naruszeniem prawa (art. 156 § 1 pkt 2 przy uwzględnieniu art. 157 § 1 pkt 7 Kodeksu postępowania administracyjnego). Wnioskodawcy wskazali, że dokumentacja geodezyjna, stanowiąca podstawę merytorycznego rozstrzygnięcia kwestionowanej decyzji, obarczona jest wadami, gdyż prace geodezyjne związane z ustaleniem przebiegu granic, w ramach procedury rozgraniczeniowej, były prowadzone bez stosownego zgłoszenia w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. Na dowód strona podała zakres prac, jaki został zgłoszony i zarejestrowany pod nr [...], jako podział działki nr [...]. Dodatkowo o tym, że prace przedmiotowe nie zostały przyjęte do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, świadczy fakt, że wniosek o przyjęcie danych do ww. zasobu, został zgłoszony przez Spółkę "P." i podpisany przez geodetę S.Z., nie zaś przez geodetę W.S., który dokonywał faktycznie czynności rozgraniczenia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00