Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 18 grudnia 2012 r., sygn. I SA/Wr 1198/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Jadwiga Danuta Mróz, Sędziowie: Sędzia WSA Marek Olejnik, Sędzia WSA Ewa Kamieniecka - sprawozdawca, Protokolant: Katarzyna Trzęsicka, po rozpoznaniu w dniu 7 grudnia 2012 r. w Wydziale I na rozprawie sprawy ze skargi B.R. na interpretację indywidualną Dyrektora Izby Skarbowej w P. działającego w imieniu Ministra Finansów z dnia 28 maja 2012 r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług I. uchyla zaskarżoną interpretację, II. zasądza od Dyrektora Izby Skarbowej w P. działającego w imieniu Ministra Finansów na rzecz strony skarżącej kwotę 457,00 (czterysta pięćdziesiąt siedem) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi B. R. jest interpretacja indywidualna Dyrektora Izby Skarbowej w P. działającego w imieniu Ministra Finansów z dnia 28 maja 2012 r. (nr [...]) udzielona odnośnie do wykładni przepisów ustawy o podatku od towarów i usług w zakresie wysokości stawki podatku jaką należy stosować do wykonywania stałej zabudowy meblowej wnęki, potocznie zwanej szafą wnękową.

Z opisu stanu faktycznego przedstawionego we wniosku o jej udzielenie wynika, że wnioskodawczyni, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, świadczy usługi polegające na wykonywaniu zabudowy wnęk i innych powierzchni w sposób trwały, poprzez trwałe połączenie ze ścianami szaf wnękowych (garderoby) z materiałów wykonawcy. Montaż stałej zabudowy polega na wykonywaniu szeregu czynności związanych z dopasowaniem montowanych elementów, przez zmianę ich kształtu i rozmiaru do indywidualnych potrzeb klientów. Usługi te wnioskodawczyni świadczy m.in. w budynkach i lokalach objętych społecznym programem mieszkaniowym, zgodnie z definicją zawartą w art. 41 ust. 12a i ust. 12b ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tekst jedn. Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054 ze zm.: dalej- ustawa o VAT). Świadczenia te realizowane są w ramach umowy ze zleceniodawcą, z której wynika, że usługa ma charakter kompleksowy i jest usługą remontową, budowlaną i modernizacyjną. Kompleksowy charakter usługi oddaje także przewidziany w umowie sposób wynagrodzenia, w którym nie wyszczególnia się osobnego wynagrodzenia za materiały, robociznę, transport, zużyte narzędzia etc.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00