Wyrok WSA w Warszawie z dnia 6 grudnia 2012 r., sygn. II SA/Wa 1805/12
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA - Andrzej Kołodziej Sędzia WSA - Joanna Kube Sędzia WSA - Stanisław Marek Pietras (spraw.) Protokolant - specjalista Marek Kozłowski po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 6 grudnia 2012 r. sprawy ze skargi H. S. na decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia [...] sierpnia 2012 r. [...] w przedmiocie odmowy wydania pozwolenia na posiadanie broni palnej myśliwskiej - oddala skargę
Uzasadnienie
Pełnomocnik skarżącego H. S. wnioskiem z dnia [...] sierpnia 2011 r. zwrócił się do [...] Komendanta Wojewódzkiego Policji w [...] o wydanie wymienionemu pozwolenia na posiadanie broni palnej myśliwskiej do celów łowieckich, załączając m. in. orzeczenie lekarskie i psychologiczne stwierdzające zdolność do dysponowania bronią, dokumenty potwierdzające posiadanie uprawnień do wykonywania polowania oraz pozytywną opinię wydaną przez Zarząd Okręgowy PZŁ w P.
W trakcie prowadzonego postępowania administracyjnego zebrano materiał dowodowy w postaci m. in. pozytywnej opinii wydanej przez komendanta jednostki Policji właściwej dla miejsca zamieszkania skarżącego, informację z Krajowego Rejestru Karnego, odpisy wyroków z dnia [...] czerwca 2007 r. sygn. akt [...], z dnia [...] grudnia 2007 sygn. akt [...], z dnia [...] lipca 2006 r. sygn. akt [...] oraz odpisy dokumentów z akt spraw karnych sygn. [...] i [...] z których wynika, że wymieniony stoi przed zarzutami popełnienia przestępstw określonych w art. 189 § 1 k.k. i art. 191 § 2 k.k. i przestępstw określonych w art. 229 § 1 k.k. oraz innych.
[...] Komendant Policji w [...] decyzją z dnia [...] grudnia 2011 r. nr [...], działając na podstawie art. 15 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji (tekst jedn. Dz. U. z 2004 r. nr 52, poz. 525 z późn. zm.), odmówił H. S. wydania pozwolenia na posiadanie broni palnej myśliwskiej.
Po rozpatrzeniu odwołania, Komendant Główny Policji decyzją z dnia [...] marca 2012 r. nr [...], uchylił zaskarżoną decyzję w całości i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania przez organ pierwszej instancji wskazując w głównej mierze, że zastosowano błędną podstawę prawną.