Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 19 grudnia 2012 r., sygn. I SA/Gl 473/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Ewa Madej, Sędzia NSA Eugeniusz Christ (spr.), Sędzia WSA Bożena Pindel, Protokolant Mikołaj Machowski, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 19 grudnia 2012 r. sprawy ze skargi A Sp. z o.o. w Ł. na interpretację Ministra Finansów z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych oddala skargę.

Uzasadnienie

Interpretacją indywidualną z dnia [...] Znak: [...], skierowaną do A Sp. z o.o. w Ł., dalej Spółka, wydaną na podstawie art. 14 b § 1 i § 6 ustawy z dnia 23 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w K. działając w imieniu Ministra Finansów stwierdził, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 11 października 2011 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej m. in. podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych braku obowiązku przedstawienia do umorzenia świadectw pochodzenia lub uiszczenia opłaty zastępczej (pytanie oznaczone we wniosku nr 1) jest prawidłowe.

Organ podatkowy stwierdził, że strona przedstawiła zdarzenie przyszłe, w ramach którego wskazała, iż Spółka prowadzi działalność gospodarczą w zakresie produkcji żelazostopów, posiada koncesję na Obrót Energią Elektryczną, zamierza zawrzeć umowę o świadczenie usług wytworzenia energii elektrycznej z przedsiębiorstwem energetycznym posiadającym koncesję na wytworzenie energii elektrycznej, zgodnie z którą przedsiębiorstwo energetyczne świadczące usługę wytworzenia energii elektrycznej i energii cieplnej z dostarczonego przez Spółkę paliwa zobowiązane będzie do wytworzenia, w procesie składającym się z kilku etapów przetworzenia paliw lub energii, określonej ilości energii elektrycznej i cieplnej o określonych w umowie parametrach. Zgodnie z umową właścicielem paliw, jak i wytworzonej z nich w tym procesie energii (elektrycznej i cieplnej), będzie ab initio Spółka. Tego rodzaju umowa nosząca zazwyczaj nazwę "umowy tollingowej" stosowana jest powszechnie w innych państwach członkowskich Unii Europejskiej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00