Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 21 listopada 2012 r., sygn. IV SA/Wa 1429/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Łukasz Krzycki, Sędziowie Sędzia WSA Alina Balicka, Sędzia WSA Jakub Linkowski (spr.), Protokolant sekr. sąd. Marek Lubasiński, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 21 listopada 2012 r. sprawy ze skargi W.W. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] maja 2012 r. nr [...] w przedmiocie odmowy uzgodnienia projektu decyzji o warunkach zabudowy I. uchyla zaskarżone postanowienie; II. zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. na rzecz skarżącej W. W. kwotę 357 (trzysta pięćdziesiąt siedem) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Starosta Powiatu W. postanowieniem z dnia [...] lutego 2012r. nr [...] odmówił uzgodnienia projektu decyzji o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku mieszkalnego jednorodzinnego oraz budynku gospodarczego, przyłączy oraz zjazdu z drogi powiatowej na terenie działki ew, nr [...] położonej w obrębie [...] w Gminie [...].

W postanowieniu wskazano, że działka, na której planowana jest inwestycja stanowi użytek rolny w zwartym obszarze użytków rolnych i w związku z tym w oparciu o przepisy ustawy z dnia 3 lutego 1995r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych odmówiono uzgodnienia projektu decyzji o warunkach zabudowy.

Na powyższe postanowienie W. W. złoża zażalenie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W.

W zażaleniu zakwestionowano zasadność rozstrzygnięcia organu I instancji.

Strona wskazała, iż przedmiotowy teren jest objęty zgodą na zmianę przeznaczenia na cele nierolnicze, uzyskaną przy sporządzaniu planu, który utracił moc na odstawie art. 67 ustawy o planowaniu przestrzennym. Ponowne uzyskanie zgody, zdaniem strony skarżącej, byłoby naruszeniem prawa. Ponadto podniesiono, że nie jest prawdą, iż działka objęta projektem inwestycji leży poza obszarem 100 m od drogi powiatowej, na terenie przeznaczonym pod zabudowę zagrodową i jednorodzinną w planie, który utracił moc z dniem 31 grudnia 2002r.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00