Orzeczenie
Wyrok WSA w Opolu z dnia 6 listopada 2012 r., sygn. II SA/Op 324/12
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Krzysztof Bogusz (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Grażyna Jeżewska Sędzia WSA Daria Sachanbińska Protokolant Sekretarz sądowy Agnieszka Jurek po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 6 listopada 2012 r. sprawy ze skargi J. M. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Opolu z dnia 26 kwietnia 2012 r., nr [...] w przedmiocie dodatku mieszkaniowego oddala skargę
Uzasadnienie
Przedmiotem skargi wniesionej przez J. M. była decyzja Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Opolu z dnia 26 kwietnia 2012 r., nr [...], utrzymująca w mocy decyzję Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Nysie, działającego z upoważnienia Burmistrza Nysy, z dnia 14 grudnia 2001 r. nr [...], odmawiającą stronie przyznania dodatku mieszkaniowego.
Wydanie zaskarżonej decyzji poprzedziło postępowanie o następującym przebiegu.
Wnioskiem z dnia 25 listopada 2011 r. J. M. wystąpiła o przyznanie jej dodatku mieszkaniowego. W odpowiednich dokumentach stanowiących załącznik do wniosku wskazała, iż zajmuje mieszkanie komunalne w [...] przy ulicy [...], lecz nie posiada do niego tytułu prawnego, gdyż wyrokiem Sądu Rejonowego w [...] z 23 lipca 2010 r., sygn. akt [...] orzeczono wobec niej eksmisję, przyznając jednocześnie prawo do lokalu socjalnego. Wnioskodawczyni zaznaczyła, że powierzchnia użytkowa lokalu wynosi 59,70 m², a łączna powierzchnia pokoi i kuchni wynosi 44,61 m². Określając liczbę osób pozostających w gospodarstwie domowym strona podała początkowo liczbę 2, wpisując obok siebie syna P.M., po czym poprawiła ten wpis na liczbę 1 i w deklaracji o wysokości dochodów gospodarstwa domowego skreśliła także syna. Strona podała, że w okresie 3 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku nie uzyskała żadnych dochodów, a wydatki na mieszkanie za listopad 2011 r. wyniosły 202,44 zł. Do wniosku strona załączyła zaświadczenie Powiatowego Urzędu Pracy, że jest zarejestrowana jako osoba bezrobotna, bez prawa do zasiłku oraz oświadczenie, w którym stwierdziła, że syn P. opuścił mieszkanie po ogłoszeniu eksmisji i nie jest jej znany jego adres pobytu, natomiast drugi z synów M. M. przebywa na stałe w Domu Pomocy Społecznej w [...].
-
keyboard_arrow_right