Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 2 lipca 2012 r., sygn. II SA/Rz 249/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący WSA Robert Sawuła /spr./ Sędziowie WSA Ewa Partyka WSA Krystyna Józefczyk Protokolant st. sekr. sąd. Anna Mazurek Ferenc po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 12 czerwca 2012 r. sprawy ze skargi J. D. i M. D. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] stycznia 2011 r. nr [...] w przedmiocie odmowy ustalenia warunków zabudowy terenu I. uchyla zaskarżoną decyzję i poprzedzającą ją decyzję Wójta Gminy [...] z dnia [...] listopada 2011 r., nr [...] oraz postanowienie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska z dnia [...] marca 2010 r., nr [...]; II. zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego na rzecz skarżących J. D. i M. D. solidarnie kwotę 500 zł /słownie: pięćset złotych/ tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

M. D. i J. D. pismem z dnia 4 listopada 2009 r. zwrócili się do Wójta Gminy [...] o ustalenie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu dla inwestycji o nazwie: budowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Budowa studni kopanej. Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie nieruchomości położonej w miejscowości S. nr ewidencyjny działki 100/6.

W toku postępowania wszczętego z wyżej opisanego wniosku Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska postanowieniem z dnia [...] listopada 2010 r. znak [...] odmówił uzgodnienia warunków realizacji inwestycji. Ponieważ teren objęty przedmiotową inwestycją stanowi miejsce występowania gatunków chronionych, usytuowanie przedsięwzięcia na tym terenie wraz z całą infrastrukturą będzie według tego Organu skutkować zwiększeniem penetracji terenu przez ludzi a to z kolei w znaczny sposób ograniczy naturalne dobowe przemieszczanie się zwierząt. Zezwolenie na realizację inwestycji spowodowałoby naruszenie art. 33 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz.U. Nr 151, poz. 1220 z późn. zm.).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00