Wyrok WSA w Warszawie z dnia 5 czerwca 2012 r., sygn. IV SA/Wa 543/12
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Łukasz Krzycki (spr.), Sędziowie Sędzia WSA Alina Balicka, Sędzia WSA Agnieszka Łąpieś-Rosińska, Protokolant st. ref. Marcin Lesner, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 05 czerwca 2012 r. sprawy ze skargi M. P. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] stycznia 2012 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy 1. uchyla zaskarżoną decyzję oraz utrzymaną nią w mocy decyzję Zarządu Dzielnicy [...] W. z dnia [...] sierpnia 2011 r. nr [...]; 2. stwierdza, że zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu do czasu uprawomocnienia się niniejszego wyroku; 3. zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego na rzecz skarżącego M. P. kwotę 757 (siedemset pięćdziesiąt siedem) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego
Uzasadnienie
Zaskarżoną decyzją z dnia [...] stycznia 2012 r. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w W., na zasadzie art. 138 § 1 pkt 1 K.p.a., utrzymało w mocy decyzję Zarządu [...]. W. z dnia [...] sierpnia 2011 r., o ustaleniu warunków zabudowy dla realizacji budynku mieszkalnego, jednorodzinnego przy ul. [...] w W. na działce nr ew. [...].
W uzasadnieniu zaskarżonej decyzji Samorządowe Kolegium Odwoławcze wskazało, iż w toku postępowania przed organem odwoławczym, na żądanie organu inwestor - p. J. L. - przedłożył promesę MPWiK na dostawy wody i odprowadzanie ścieków z dnia 21 lipca 2009 r. dla budynku mieszkalno -usługowego. Dotyczy ona wprawdzie innego rodzaju obiektu, lecz zachowuje aktualność dla budynku mieszkalnego jednorodzinnego, Odnosząc się do zarzutów odwołania wskazano, iż w świetle regulacji normatywnych do decyzji załącza się wyniki analizy terenu sporządzonej w myśl rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Dz.U. Nr 164, poz. 1588), zwanego dalej rozporządzeniem o warunkach zabudowy, choć pożądanym byłoby załączenie całej analizy. Wymaganiu załączenia wyników analizy uczyniono zadość, przy czym sama analiza zamieszczona jest w aktach sprawy i była dostępna dla stron.