Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 9 maja 2012 r., sygn. I SA/Kr 267/12

 

Sygn. akt I SA/Kr 267/12 | | W Y R O K W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Dnia 9 maja 2012r., Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie, w składzie następującym:, Przewodniczący Sędzia: WSA Stanisław Grzeszek, Sędziowie: WSA Maja Chodacka (spr.), WSA Urszula Zięba, Protokolant: Iwona Sadowska - Białka, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 9 maja 2012r., sprawy ze skargi Zakładu "N" w S., na postanowienie Ministra Finansów, z dnia 17 stycznia 2012r. Nr [...], w przedmiocie odmowy wszczęcia postępowania, - o d d a l a s k a r g ę -

Uzasadnienie

Zaskarżonym postanowieniem z dnia 17 stycznia 2012r. nr [...] Dyrektor Izby Skarbowej działając w imieniu Ministra Finansów utrzymał w mocy postanowienie o odmowie wszczęcia postępowania w sprawie z wniosku "N" o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości wystawienia faktury VAT przez dostawcę czynności ściśle związanych z opieką szpitalną lub medyczną.

Jak wynika z uzasadnienia zaskarżonego postanowienia w dniu 5 września 2011r. do organu upoważnionego do wydawania interpretacji wpłynął wniosek strony skarżącej o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości wystawienia faktury VAT przez dostawcę czynności ściśle związanych z opieką szpitalną lub medyczną.

Ponieważ wniosek nie spełniał wymogów formalnych, o których mowa w art. 14b § 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. 2005 r., Nr 8, poz. 60 ze zm.), a w szczególności wnioskodawca nie określił zakresu w jakim ma zostać wydana indywidualna interpretacja, na podstawie art. 169 § 1 w związku z art. 14h Ordynacji podatkowej wezwano wnioskodawcę do usunięcia braków w terminie 7 dni pod rygorem pozostawienia podania bez rozpatrzenia.

Pismem z dnia 22 listopada 2011r. wnioskodawca uzupełnił braki wniosku wskazując jednocześnie na wątpliwość, czy kontrahenci wnioskodawcy w zakresie czynności ściśle związanych z realizowaną przez wnioskodawcę opieką mają obowiązek wystawiania faktury VAT zwolniony, czy też mają prawo wystawienia faktury na czynności ściśle związane z realizowaną przez wnioskodawcę opieką medyczną jako opodatkowane podatkiem VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00