Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 18 maja 2012 r., sygn. III SA/Gl 1871/11
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Małgorzata Jużków, Sędziowie Sędzia WSA Barbara Brandys - Kmiecik (spr.), Sędzia WSA Iwona Wiesner, Protokolant Monika Rał, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 18 maja 2012 r. przy udziale - sprawy ze skargi "A" Sp. z o.o. w P. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług oddala skargę.
Uzasadnienie
| |UZASADNIENIE
Zaskarżoną interpretacją indywidualną z dnia [...] r. nr [...] Dyrektor Izby Skarbowej w K. stwierdził, że stanowisko Spółki "A" z o.o. w P. , przedstawione we wniosku o udzielenie interpretacji prawa podatkowego dotyczącego podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od paliwa silnikowego, oleju napędowego lub gazu, wykorzystywanego jako napęd samochodu osobowego zakupionego przed 1 stycznia 2011 r. - jest nieprawidłowe.
Interpretacja została wydana w poniższym stanie faktycznym i prawnym.
Pismem datowanym z dnia [...] r., uzupełnionym po wezwaniu organu w dniu [...] r., Spółka, która jest rejestrowanym podatnikiem VAT, wykorzystuje w związku z prowadzoną działalnością samochód sklasyfikowany jako osobowy, o masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 tony. W związku z użytkowaniem tego samochodu podatnik ponosi koszty, w tym na zakup paliwa. W uzupełnieniu wniosku strona wskazała, że pojazd nie podlega wyliczeniu z art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz o transporcie drogowym (Dz.U. nr 247, poz. 1652); nie posiada zaświadczenia ze stacji kontroli pojazdów ani wpisu w dowodzie rejestracyjnym o spełnieniu wymagań z w/w art. 3 ust. 2.
W związku z powyższym zadano pytania:
1) Czy istnieją, i jeśli tak to jakie ograniczenia w odliczeniu VAT od nabywanego paliwa silnikowego, oleju napędowego lub gazu wykorzystywanego jako napęd wskazanego samochodu ?