Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 20 kwietnia 2012 r., sygn. II SA/Gl 672/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Leszek Kiermaszek, Sędziowie Sędzia NSA Ewa Krawczyk (spr.),, Sędzia WSA Rafał Wolnik, Protokolant referent Marta Zasoń, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 13 kwietnia 2012 r. sprawy ze skargi Stowarzyszenia "A" w K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w K. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie lokalizacji inwestycji celu publicznego 1. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Prezydenta Miasta K. z dnia [...] r. nr [...], 2. orzeka, że zaskarżona decyzja nie podlega wykonania do czasu uprawomocnienia się niniejszego wyroku, 3. zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego w K. na rzecz Stowarzyszenia "A" w K. kwotę 500 (pięćset) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania

Uzasadnienie

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w K. decyzją z dnia [...] r. nr [...] uchyliło decyzję Prezydenta Miasta K. z dnia [...] r. nr [...] ustalającą lokalizację inwestycji celu publicznego dla stacji bazowej telefonii komórkowej "B" SA - "" na działce nr [...] przy ul. [...] w K..

Prezydent Miasta K. decyzją z dnia [...] r. Nr [...]

[...] działając na podstawie art. 50 ust. 1, art. 51 ust. 1 pkt 2 i art. 54 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ( Dz. U. nr 80, poz. 717 ze zm.) oraz art. 6 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami ( tekst jednolity: Dz. U. z 2000 r. nr 46, poz. 543 ze zm.), a także art. 104 Kodeksu postępowania administracyjnego ( Dz. U. nr 98 z 2000 r. poz. 1071 ze zm.) po ponownym rozpoznaniu wniosku "B" Sp. z o.o. ustalił warunki i zasady zagospodarowania terenu oraz jego zabudowy dla stacji bazowej telefonii komórkowej na nieruchomości położonej w K. przy ul. [...], oznaczonej numerem [...]. Inwestycja ta miała polegać na budowie stacji bazowej [...]o nr [...].składającej się z wieży stalowej o całkowitej wysokości 45 m ( wraz ze sztycą odgromową ) kontenera teletechnicznego oraz systemu antenowego wraz z niezbędną instalacją kablową. W skład stacji bazowej wchodzi dziewięć anten sektorowych oraz kontener techniczny o wymiarach [...] m. W decyzji tej organ zaznaczył, że ze względu na charakter projektowanej inwestycji nie wpływa ona znacząco na otoczenie oraz ład przestrzenny. Organ wskazał, że podstawowe elementy projektowanej stacji bazowej telefonii komórkowej nie posiadają cech obiektu kubaturowego. Planowana wieża będzie nowym elementem krajobrazu, który jedynie w widokach bliskich będzie zauważalny, a w widokach dalekich pozostanie niezmieniony. Organ podniósł, że projektowana inwestycja nie wymaga uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, jak i przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko, ponieważ nie kwalifikuje się do przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko zgodnie z § 2 ust. 1 pkt 7 ppkt a, § 3 ust. 1 pkt 8 ppkt d i § 3 ust. 1 pkt 8 ppkt e rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2010 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko ( Dz. U. z 2010 r. nr 213 poz. 1397). Wobec tego organ uznał, iż nie zaistniały podstawy pozwalające odmówić ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00