Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 17 stycznia 2012 r., sygn. II SA/Po 490/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Barbara Drzazga (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Wiesława Batorowicz Sędzia WSA Jakub Zieliński Protokolant st. sekr. sąd. Ewa Wąsik po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 17 stycznia 2012 r. sprawy ze skargi E. K. i K. Kn. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w K. z dnia [...] 2011 r. Nr [...] w przedmiocie lokalizacji inwestycji celu publicznego; oddala skargę

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] 2011 r. nr [...] Samorządowe Kolegium Odwoławcze w K. utrzymało w mocy decyzję Wójta Gminy G. z dnia [...] 2011 r. nr [...] w przedmiocie lokalizacji inwestycji celu publicznego polegającego na budowie stacji bazowej telefonii komórkowej P4 sp. z o.o. nr KAL 303 - obejmującej instalację stalowego masztu, anten i urządzeń radiowych posadowionych bezpośrednio na gruncie na nieruchomości położonej w G. oznaczonej w ewidencji gruntów jako działka nr [...].

Powyższe decyzje wydano w następującym stanie faktycznym.

Pismem z dnia 8 maja 2009 r. A. sp. z o.o. wystąpiła o ustalenie lokalizacji celu publicznego obejmującego wyżej wskazaną inwestycję (k. 7 akt administracyjnych).

Wójt Gminy G. wezwał następnie inwestora o uzupełnienie dokumentacji, między innymi przez dostarczenie charakterystycznych parametrów technicznych inwestycji oraz danych dotyczących jej wpływu na środowisko (k. 8 akt administracyjnych).

Dnia 28 maja 2009 r. pełnomocnik A. sp. z o.o. uzupełnił wniosek (k. 15 akt administracyjnych). Przedłożył także opracowanie "Analiza kwalifikacyjna do wykonania raportu o oddziaływaniu na środowisko", w którego wnioskach stwierdzono, iż w związku z brakiem miejsc dostępnych dla ludności w osi wiązek głównych promieniowania i w odległości do 70 m od anten, inwestycja nie zalicza się do przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko i nie wymaga sporządzenia raportu (s. 8 opracowania).

W toku prowadzonego postępowania inwestycji sprzeciwiła się grupa mieszkańców Gminy G. W piśmie z dnia 29 czerwca 2009 r. mieszkańcy wskazali na szkodliwość promieniowania anten telefonii komórkowej podkreślając, że inwestycja znajdzie się w sąsiedztwie ich domostw (k. 25 akt administracyjnych).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00