Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 24 listopada 2011 r., sygn. II SA/Po 374/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Barbara Drzazga (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Aleksandra Łaskarzewska Sędzia WSA Edyta Podrazik Protokolant st.sekr.sąd. Mariola Kaczmarek po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 24 listopada 2011 r. sprawy ze skargi J. K. i M. K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Kaliszu z dnia [...] lutego 2011 r. nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy; I. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Prezydenta Miasta K. z dnia [...] 2010 r. nr [...] (znak: [...][...]), II. zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Kaliszu na rzecz każdego ze skarżących kwotę [...],- ([...]) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania, III. określa, że zaskarżona decyzja nie może być wykonana

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] lutego 2011r. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Kaliszu, na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 kpa, utrzymało w mocy decyzję Prezydenta Miasta K. z dnia [...] 2010r. ustalającej warunki zabudowy dla inwestycji obejmującej budowę pawilonu handlowego, parkingów oraz obiektów małe architektury na nieruchomości oznaczonej numerem ewidencyjnym [...] i [...], położonej w [...] przy ul. [...].

W uzasadnieniu decyzji organ odwoławczy wskazał, że dla terenu objętego planowaną inwestycją nie ma uchwalonego planu miejscowego, zatem ustalenie warunków zabudowy może nastąpić jedynie w decyzji, wydanej po spełnieniu warunków wyszczególnionych w art. 61 ust. 1 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Zdaniem organu, sporządzona zgodnie z wymogami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003r. w sprawie sposobu ustalenia wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego analiza funkcji oraz cech zabudowy i zagospodarowania wykazała, że teren w skład którego wchodzi działka inwestora ma zróżnicowane funkcje i występuje w jego granicach zabudowa zagrodowa w gospodarstwach ogrodniczych, zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna usytuowana wzdłuż ulic odchodzących od ul.[...], jak również zabudowa usługowa, głównie w ciągu ul. [...].

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00