Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 12 padziernika 2011 r., sygn. II SA/Sz 770/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Stefan Kłosowski (spr.), Sędziowie Sędzia WSA Barbara Gebel,, Sędzia WSA Katarzyna Grzegorczyk-Meder, Protokolant Michał Iwanowski, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 12 października 2011 r. sprawy ze skargi Z. S. na decyzję Inspektora Sanitarnego z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie choroby zawodowej oddala skargę

Uzasadnienie

W dniu [...]r. [...] zwróciła się do Inspektora Sanitarnego o wydanie ostatecznej decyzji w sprawie choroby zawodowej, związanej z jej narażeniem na promieniowanie elektromagnetyczne, którego źródłem była radiostacja zlokalizowana w pobliżu jej miejsca pracy. Inspektor Sanitarny przekazał powyższe pismo [...] wraz z załączonymi dokumentami właściwemu Inspektorowi Sanitarnemu.

W toku przeprowadzonego postępowania Inspektor Sanitarny ustalił, iż w dniu [...]r. [...] została skierowana przez Zespół A. do Instytutu A., gdzie w dniach [...]r. - [...]r. została poddana badaniom lekarskim w Klinice A. W dniu [...]r. wydano [...] kartę informacyjną leczenia klinicznego nr [...]. W epikryzie karty wskazano, iż wykonane w Klinice badania potwierdziły [...] oraz [...] oraz stwierdzono, iż analiza warunków pracy i obraz kliniczny nie upoważniają do rozpoznania u [...] choroby zawodowej [...], ujętej w [...] pozycji wykazu chorób zawodowych.

Rozpoznając wniosek [...] z dnia [...]r. Inspektor Sanitarny pismem znak [...] z dnia [...]r. zwrócił się do Ośrodka A. o informację, czy w sprawie choroby zawodowej [...] zostało wydane orzeczenie lekarskie.

Ośrodek A. pismem znak [...] z dnia [...]r. poinformował, że nie jest w stanie stwierdzić dlaczego rozpoznanie miało formę pisma. Po przeanalizowaniu dokumentacji wskazano, iż w historiach chorób pacjentów, u których nie rozpoznano choroby zawodowej, są jedynie dokumenty o treści, że choroby zawodowej nie rozpoznaje się i nie ma śladu po decyzjach o braku podstaw do stwierdzenia choroby zawodowej. Na tej podstawie Inspektor Sanitarny stwierdził, że nie było dotychczas prowadzone postępowanie administracyjne w sprawie choroby zawodowej [...] i nie wydano decyzji w powyższej sprawie. Z dokonanych ustaleń wynika, że [...] mogła być narażona na działanie pola elektromagnetycznego, którego źródłem była radiowa antena nadawcza, którą podaje jako przyczynę swojej choroby.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00