Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 26 padziernika 2011 r., sygn. IV SA/Po 547/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Izabela Bąk-Marciniak Sędziowie WSA Anna Jarosz (spr.) WSA Tomasz Grossmann Protokolant st.sekr.sąd. Justyna Hołyńska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 26 października 2011 r. sprawy ze skarg J. T., R. S. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] kwietnia 2011 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy i zagospodarowania terenu dla inwestycji oddala skargi

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] grudnia 2010 r. nr [...] Burmistrz Miasta [...], działając na podstawie art. 4 ust. 2 pkt 2, art. 59 ust. 1, art. 61 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717 ze zm., dalej ustawa o zagospodarowaniu przestrzennym) i art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 ze zm., dalej kpa), po rozpatrzeniu wniosku E. D-H. i M. H. ustalił warunki zabudowy i zagospodarowania terenu dla inwestycji polegającej na rozbudowie i nadbudowie budynku kwiaciarni o część mieszkalno-usługową, na działce [...].

Burmistrz wyznaczył nieprzekraczalną linię zabudowy jako przedłużenie linii zabudowy istniejącego, przeznaczonego do rozbudowy budynku. Zastrzeżono, że rozbudowę można także cofnąć za lico części istniejącej. Ustalono, że powierzchnia zabudowy działki nie może przekroczyć 66% jej powierzchni. Ustalono szerokość elewacji frontowej na maksymalnie 19 m. Bryła budynku dwukondygnacyjna z drugą kondygnacją w poddaszu użytkowym lub dwie kondygnacje pełne z poddaszem nieużytkowym, wysokość do linii okapu dachu do około 6 m. Kąty nachylenia połaci dachowych głównej dwukondygnacyjnej bryły budynku od około 30° do około 40°. Maksymalna wysokość do kalenicy: 8 m. Wskazano, że części parterowe mogą mieć dachy płaskie lub strome, o niewielkich nachyleniach połaci dachowych dostosowane charakterem do głównej bryły budynku i zabudowy w bezpośrednim sąsiedztwie. Dopuszczono usytuowanie budynku bezpośrednio przy granicy działki nr 648, jeżeli będzie on przylegał powierzchnią swojej ściany do ściany budynku istniejącego na sąsiedniej działce i pod warunkiem, że jego część leżąca w pasie o szerokości 3 m wzdłuż granicy tej działki będzie miała wysokość nie większą niż ma budynek istniejący na działce sąsiedniej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00