Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 7 wrzenia 2011 r., sygn. I SA/Wr 911/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Lidia Błystak (sprawozdawca), Sędziowie Sędzia WSA Marek Olejnik, Sędzia WSA Barbara Ciołek, Protokolant Ewelina Bedyńska, po rozpoznaniu w dniu 7 września 2011 r. przy udziale sprawy ze skargi "A" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w B. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie przepisów prawa podatkowego dotyczących podatku dochodowego od osób prawnych oddala skargę

Uzasadnienie

Wnioskiem z dnia 23 listopada 2010 r. uzupełnionym pismem z dnia 2.02.2011 r. i pismem z dnia 9.02.2011 r. strona zwróciła się o udzielenie interpretacji indywidualnej w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych w przedmiocie określenia momentu powstania przychodu odnośne zdarzenia przyszłego.

Wg przedstawionego stanu faktycznego strona zawarła z kontrahentem umowę dostawy surowca, w której zobowiązano kontrahenta do składania comiesięcznych zamówień do 20-tego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc dostawy, a Spółka zobowiązała się do dostawy surowca w umówionym terminie, utrzymywania zapasu surowca dla kontrahenta gwarantującego ciągłość dostaw, składowania surowca w swoich magazynach, dopuszczono możliwość składowania surowca w magazynach kontrahenta na zasadzie składu konsygnacyjnego, na fakturze wystawionej przez Spółkę będzie wykazywany miesiąc jako okres rozliczeniowy dla dostawy surowca i taki będzie okres rozliczeniowy, wydanie towaru nastąpi w miesiącu wskazanym w zamówieniu, do czasu pobrania surowca przez kontrahenta, będzie on stanowił własność Spółki. Prowadziłoby to do zracjonalizowania zasad składowania surowca i obniżenia kosztów związanych z jego składowaniem i kosztów transportu poprzez zawarcie odpłatnej umowy przechowania surowca przez kontrahenta, na mocy której surowiec dowieziony byłby raz w miesiącu i pobierany przez kontrahenta stosownie do zapotrzebowania, a Spółka fakturowałaby dostawy wystawiając faktury w ostatnim dniu danego miesiąca.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00