Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 8 sierpnia 2011 r., sygn. I SA/Gl 161/10
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Ewa Madej (spr.), Sędzia NSA Przemysław Dumana, Sędzia WSA Beata Kozicka, Protokolant Aplikant radcowski Alicja Mizerska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 26 lipca 2011 r. sprawy ze skargi T. M. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w Katowicach z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych oddala skargę.
Uzasadnienie
Decyzją z dnia [...] nr [...] Dyrektor Izby Skarbowej w K., działając na podstawie art. 233 § 1 pkt 2 lit. a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity: Dz. U. z 2005 r. Nr 8 , poz. 60 ze zm., dalej. O.p.) - uchylił w całości decyzję Naczelnika Urzędu Skarbowego w D. z dnia [...] nr [...] określającą T. M. (M.) wysokość zobowiązania podatkowego z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych za 2002 r. w kwocie [...] i określił jego wysokość na kwotę [...].
W uzasadnieniu decyzji organ II instancji przedstawił dotychczasowy przebieg postępowania. W tych ramach wskazał, że w dniach 3, 6 i 7 września 2004 r. dokonano kontroli w zakresie prawidłowości rozliczenia podatku od towarów i usług za okresy rozliczeniowe od stycznia do grudnia 2002 r. Jak wynika ze zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego w trakcie czynności kontrolnych T. M. okazał kontrolującym wydruki komputerowe rejestrów sprzedaży i zakupu VAT za wyżej wymienione miesiące, podatkowe księgi przychodów i rozchodów za 2002 r. oraz kopie deklaracji VAT-7 za poszczególne miesiące 2002 r. Nie okazano żadnych faktur VAT dokumentujących zakup i sprzedaż towarów i usług. W toku kontroli wspólnicy Spółki A T. M. i J. T. złożyli oświadczenie, iż w dniu 31 maja 2004 r. dokonano kradzieży metalowego sejfu w miejscu wykonywania działalności tj. w [...] przy ul. [...], w którym znajdowały się m.in. dokumenty podatkowe za 2002 r., faktury, przelewy i inne dowody źródłowe.
Na dowód kradzieży okazano: