Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 7 lipca 2011 r., sygn. I SA/Wr 707/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Marta Semiczek, Sędziowie Sędzia WSA Katarzyna Borońska (sprawozdawca), Sędzia WSA Maria Tkacz-Rutkowska, Protokolant Marcin Kuliś, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 7 lipca 2011 r. przy udziale sprawy ze skargi A sp. z o.o. z/s we W. na interpretację indywidualną Ministra Finansów - Dyrektora Izby Skarbowej w P. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych I. uchyla zaskarżoną interpretację; II. orzeka, że akt wymieniony w pkt I nie podlega wykonaniu; III. zasądza na rzecz skarżącego od Ministra kwotę 457,00 (czterysta pięćdziesiąt siedem) z tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi A. Sp. z o.o. we W. (dalej: Spółka) jest interpretacja indywidualna z dnia 11 stycznia 2011 r., nr [...], w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych, wydana w imieniu Ministra Finansów przez Dyrektora Izby Skarbowej w P.

We wniosku z dnia 11 października 2010 r. o wydanie interpretacji przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe. Spółka dysponuje niepodzielonym zyskiem z lat ubiegłych, który jest księgowany jako kapitały zapasowe i rezerwowe oraz niepodzielonym zyskiem z 2009 r. Rozważane jest podjęcie uchwały zgromadzenia wspólników o przekazaniu dywidendy na podstawie art. 191 § 1 ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych ( Dz. U. z 2000 r., nr 94, poz. 1037 ze zm. - dalej: k.s.h.) na rzecz jedynego udziałowca. Umowa spółki dopuszcza przekazanie dywidendy udziałowcom w dowolnej formie, zaczym jest rozważana możliwość jej przekazania w formie: a) pieniężnej, b) niepieniężnej, w szczególności w postaci akcji posiadanych przez Spółkę w spółce komandytowo-akcyjnej.

W związku z powyższym Spółka sformułowała następujące pytanie: Czy przekazanie przez Spółkę posiadanych przez nią akcji, w wykonaniu uchwały zgromadzenia wspólników spółki o przekazaniu dywidendy w formie niepieniężnej, spowoduje powstanie po stronie Spółki przychodu podatkowego?

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00