Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 14 lipca 2011 r., sygn. IV SA/Po 356/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Bożena Popowska Sędziowie WSA Anna Jarosz (spr.) WSA Tomasz Grossmann Protokolant st. sekr. sąd. Joanna Andrzejak po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 14 lipca 2011 r. sprawy ze skargi M. N., R. N. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] lutego 2011 r. nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy oddala skargę

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] listopada 2010 r. nr [...] Burmistrz Gminy [...], działając na podstawie art. 151 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 r. Nr 98 poz. 1071 ze zm., dalej kpa) po rozpoznaniu wniosku M. i R. N. o wznowienie na podstawie art. 145 § 1 pkt 4 kpa postępowania administracyjnego w sprawie zakończonej decyzją ostateczną Burmistrza z dnia [...] września 2009 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy - odmówił uchylenia ww. decyzji własnej z dnia [...]września 2009 r. (punkt pierwszy decyzji) i odmówił wnioskodawcom przymiotu strony (punkt drugi decyzji).

Uzasadniając wskazał, że decyzja o warunkach zabudowy dotyczyła zamierzenia polegającego na zmianie sposobu użytkowania budynku stodoły na część socjalno biurową i garażową, na działce [...] stanowiącej własność E. i H. F. W toku wznowionego postępowania biegły w ocenie oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko sporządził ekspertyzę z której wynika, iż w trakcie przebudowy infrastruktury nie występują istotne negatywne oddziaływania na środowisko, nie powinny również występować uciążliwości dla ludzi ze względu na niewielki zakres prac budowlanych. Nie ma także potrzeby czasowego zajęcia terenu poza granicami działki inwestora, zaś uciążliwość placu budowy ogranicza się do najbliższego sąsiedztwa adaptowanych obiektów. Na etapie eksploatacji obiektu wystąpi jedynie nieznaczny wzrost emisji zanieczyszczeń powietrza, związany z ogrzewaniem dodatkowej powierzchni socjalno - biurowej. Nie ulegnie zmianie emisja związana z ruchem pojazdów, a co za tym idzie zamierzenie inwestycyjne nie będzie powodować zagrożenia dla klimatu akustycznego i uciążliwości dla ludzi. Zmiana sposobu użytkowania stodoły na budynek socjalno-biurowy nie przyczyni się do negatywnego wpływu na okoliczny teren, gdyż zmiana ogranicza się do przestrzeni wewnątrz budynku adaptowanej stodoły.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00