Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 26 lipca 2011 r., sygn. II SA/Po 40/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Tomasz Świstak Sędziowie Sędzia WSA Wiesława Batorowicz (spr.) Sędzia WSA Elwira Brychcy Protokolant st.sekr.sąd. Mariola Kaczmarek po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 26 lipca 2011 r. sprawy ze skargi J. K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Poznaniu z dnia [...] października 2010 r. nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy; I. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję nr [...] Burmistrza Miasta i Gminy S. z dnia [...] 2009 r. znak:[...], II. przyznaje radcy prawnemu J. S. od Skarbu Państwa (Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu) tytułem zwrotu kosztów nieopłaconej pomocy prawnej udzielonej skarżącemu z urzędu kwotę [...] zł ([...]) w tym kwotę [...] zł ([...]) tytułem podatku od towarów i usług, III. określa, że zaskarżona decyzja nie może być wykonana

Uzasadnienie

Wnioskiem z dnia [...] lutego 2008 r. B. B. prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą "[...]" w [...] zwrócił się do Burmistrza Miasta i Gminy S. o ustalenie warunków zabudowy dla działki o numerze [...] w obrębie [...], ark. [...], ul. [...] poprzez zmianę przeznaczenia części gospodarczej istniejącego budynku gospodarczego na pracownię renowacji mebli [...]. Do wniosku załączono oświadczenie, że w pracowni nie będą zamontowane urządzenia do produkcji mebli, a wszystkie prace będą wykonywane jedynie przy użyciu narzędzi ręcznych, działalność będzie prowadzona na powierzchni nie przekraczającej 1 ha.

W dniu [...] marca 2008 r. wykonane zostały pierwsze oględziny terenu (w dalszym toku postępowania miały miejsce kolejne) objętego wnioskiem oraz sporządzona została dokumentacja fotograficzną terenu. Następnie została sporządzona analiza funkcji oraz cech zabudowy i zagospodarowania terenu sporządzoną przez architekta, który w pieczątce imiennej wskazał na wpis do izby właściwego samorządu oraz numer uprawnień. W części tekstowej analizy stwierdzono między innymi, iż zabudowa na działkach sąsiednich stanowi podstawę do kontynuacji funkcji i formy zabudowy i zagospodarowania terenu; opis zabudowy na obszarze analizowanym - tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej z towarzyszącymi usługami. W analizie stwierdzono również, iż wyznaczony został minimalny zasięg obszaru analizowanego równy trzykrotnej szerokości frontu działki, mierząc w każdą stronę od granicy działki inwestycyjnej (wg załącznika graficznego).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00