Wyrok WSA w Krakowie z dnia 12 lipca 2011 r., sygn. II SA/Kr 662/11
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Wojciech Jakimowicz (spr.) Sędziowie: NSA Joanna Tuszyńska WSA Krystyna Daniel Protokolant: Anna Chwalibóg po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 12 lipca 2011 r. sprawy ze skargi F. J. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia 20 sierpnia 2003 r., nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję organu I instancji
Uzasadnienie
Samorządowe Kolegium Odwoławcze w [...] decyzją z dnia 20 sierpnia 2003 r., znak: [...] po rozpatrzeniu sprawy z odwołania F. J. od decyzji Prezydenta Miasta K. z dnia 24 czerwca 2003 r., znak: [...] w sprawie ustalenia na wniosek Gminy K. warunków zabudowy i zagospodarowania terenu położonego w K., część działki nr ewid. "1", określona na załączniku graficznym do decyzji, dla inwestycji polegającej na budowie budynku usługowo-handlowo-mieszkalnego przeznaczonego na kondygnacji parteru na handel detaliczny art. spożywczymi i przemysłowymi (np. art. AGO, RTV, tekstylia), aptekę, powyżej usługi administracyjno-biurowe, np. informatyczne, biuro rachunkowe oraz mieszkania wraz ze związanymi z budynkiem urządzeniami techniczno-budowlanymi, działając na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 k.p.a. utrzymało w mocy zaskarżoną decyzję organu pierwszej instancji.
W uzasadnieniu decyzji Kolegium wskazało, że po rozpatrzeniu wniosku Gminy K., reprezentowanej przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta K. z dnia 12 lutego 2003 r., uzupełnionego i zmienionego w dniu 17 lutego 2003 r. i w dniu 28 lutego 2003 r. Prezydent Miasta K. decyzją z dnia 24 czerwca 2003 r. ustalił warunki zabudowy i zagospodarowania terenu położonego w K., część działki nr ewid. "1", określona na załączniku graficznym do decyzji, dla inwestycji polegającej na budowie budynku usługowo-handlowo-mieszkalnego przeznaczonego na kondygnacji parteru na handel detaliczny art. spożywczymi i przemysłowymi (np. art. AGO, RTV, tekstylia), aptekę, powyżej usługi administracyjno-biurowe, np. informatyczne, biuro rachunkowe oraz mieszkania wraz ze związanymi z budynkiem urządzeniami techniczno-budowlanymi. W uzasadnieniu decyzji organu pierwszej instancji powołano ustalenia miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego miasta K., zatwierdzonego uchwałą Wojewódzkiej Rady Narodowej w K. Nr VII/30/77 z 20 czerwca 1977r., opublikowaną w Dz. Urz. WRN Nr 6, poz. 36 z odstępstwami i zmianami, których tryb uchwalenia i publikacji podano szczegółowo w uzasadnieniu decyzji organu pierwszej instancji.