Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 12 maja 2011 r., sygn. VIII SA/Wa 98/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Sławomir Fularski /sprawozdawca/, Sędziowie Sędzia WSA Artur Kot, Sędzia WSA Włodzimierz Kowalczyk, Protokolant referent Justyna Kapusta, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 12 maja 2011 r. sprawy ze skargi K. W. na rozkaz personalny [...] Komendanta Wojewódzkiego Policji z dnia [...] listopada 2010 r. nr [...] w przedmiocie obniżenia dodatku służbowego 1) uchyla zaskarżony rozkaz personalny oraz poprzedzający go rozkaz personalny Komendanta Miejskiego Policji w R. z dnia [...] października 2010 r. nr [...]; 2) stwierdza, że zaskarżony rozkaz personalny nie podlega wykonaniu w całości do chwili uprawomocnienia się niniejszego wyroku.

Uzasadnienie

Rozkazem personalnym Nr [...] z [...] października 2010 r. Komendant Miejski Policji w [...] działając na podstawie § 9 ust. 5 w związku z § 8 ust. 5 pkt 2 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 6 grudnia

2001 r. w sprawie szczegółowych zasad otrzymywania i wysokości uposażenia zasadniczego policjantów, dodatków do uposażenia oraz ustalania wysługi lat, od której jest uzależniony wzrost uposażenia zasadniczego (Dz. U. Nr 152, poz. 1732 ze zm., zwane dalej rozporządzeniem MSWiA), z dniem [...] listopada 2010 r. obniżył asp. K.W. (zwany dalej funkcjonariusz, policjant lub skarżący) dodatek służbowy o [...] % otrzymywanej stawki, tj. do kwoty [...] zł miesięcznie. Na podstawie art. 108 § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

W uzasadnieniu powyższego rozstrzygnięcia, przedstawiając stan faktyczny sprawy organ podał, iż w 2010 r. funkcjonariusz w okresach: [...] marca - [...] kwietnia ([...] dni), [...] - [...] kwietnia 2010 r.( [...] dni), [...] sierpnia - [...] października 2010 r. ([...] dni) tj. przez okres [...] dni przebywał na zwolnieniach lekarskich (wystawionych przez lekarza [...] oraz lekarza [...]). Absencja funkcjonariusza spowodowała, iż od dłuższego czasu nie realizował on zadań i czynności służbowych, a przewidziane dla niego obowiązki wykonują inni funkcjonariusze jednostki. Tym samym otrzymywany przez funkcjonariusza dodatek służbowy w żaden sposób nie koresponduje z treścią § 9 ust. 2 rozporządzenia MSWiA, zgodnie z którym przyznanie i wysokość dodatku służbowego uzależniona jest od oceny wywiązywania się przez policjanta z obowiązków oraz wykonywania zadań i czynności służbowych, ze szczególnym uwzględnieniem ich charakteru i zakresu oraz rodzaju posiadanych przez policjanta kwalifikacji zawodowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00