Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 6 kwietnia 2011 r., sygn. I SA/Wr 344/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Anetta Chołuj, Sędziowie Sędzia NSA Halina Betta (sprawozdawca), Sędzia WSA Marta Semiczek, Protokolant Edyta Luniak, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 30 marca 2011 roku przy udziale sprawy ze skargi A. we W. na interpretację indywidualną Dyrektora Izby Skarbowej w P. działającego w imieniu Ministra Finansów z dnia 3 listopada 2010 r. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych I. uchyla zaskarżoną interpretację; II. zasądza od Ministra Finansów na rzecz strony skarżącej kwotę 457 (czterysta pięćdziesiąt siedem) zł tytułem kosztów postępowania sądowego

Uzasadnienie

Wnioskiem z dnia 26 lipca 2010 r. strona skarżąca zwana dalej również jako strona, wnioskodawca, podatnik zwróciła się do Ministra Finansów o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie amortyzacji podatkowej kosztów prac badawczo - rozwojowych. Wniosek dotyczył również możliwości odliczenia do podstawy opodatkowania wydatków na nabycie nowych technologii.

We wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny zdarzenia przyszłego.

Spółka podała, że prowadzi działalność gospodarczą między innymi w zakresie produkcji i obrotu produktami leczniczymi. Zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne (tj. Dz. U. z 2008 r. Nr 45 poz. 271 ze zm.) produkty lecznicze przed dopuszczeniem do obrotu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej wymagają wydania przez Ministra Zdrowia pozwolenia na dopuszczenie ich do obrotu, które jest efektem procesu rejestracji. Proces ten może trwać do 2 lat od momentu złożenia wymaganej prawem rejestracji, w tym tzw. dossier rejestracyjnego. Sprzedaż produktu leczniczego może nastąpić tylko po otrzymaniu pozwolenia na dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego.

Strona w swojej działalności gospodarczej zajmuje się wprowadzaniem na rynek nowych produktów leczniczych. W ostatnich latach przeprowadziła w tym zakresie kilka projektów (jeden projekt dotyczy jednego preparatu), które w etapach początkowych powstawania leku polegały na zleceniu spółce powiązanej, będącej centrum badawczo - rozwojowym na podstawie pisemnych umów wykonanie szeregu prac badawczo - rozwojowych (według wspólnie ustalonych harmonogramów wykonania projektów), mających na celu między innymi opracowanie technologii otrzymania produktu gotowego w skali laboratoryjnej, metod analitycznych dla substancji pomocniczych w gotowym preparacie i opracowanie dokumentacji dla produktu gotowego. Efekty tych prac spółka zakupiła w latach 2006 - 2010 w celu przeprowadzenia we własnym zakresie na ich podstawie dalszych własnych prac rozwojowych związanych z rejestracją leku i ostatecznie z ich sprzedażą.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00