Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 29 marca 2011 r., sygn. VII SA/Wa 2401/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Małgorzata Miron, , Sędzia WSA Joanna Gierak-Podsiadły (spr.), Sędzia WSA Izabela Ostrowska, Protokolant spec. Katarzyna Ławnik, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 29 marca 2011 r. sprawy ze skargi [...] S.A. z siedzibą w [...] na decyzję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] października 2010r., znak: [...] w przedmiocie odmowy stwierdzenia nieważności decyzji I. uchyla zaskarżoną decyzję; II. stwierdza, że zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu do czasu uprawomocnienia się niniejszego wyroku; III. zasądza od Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego na rzecz [...] S.A. z siedzibą w [...] kwotę 200 (dwieście) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego;

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi wniesionej przez [...] S.A. w [...] jest decyzja Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z [...] października 2010 r. nr [...], utrzymująca w mocy -w oparciu o art. 138 § 1 pkt 1 w zw. z art. 127 § 3 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (t. j. Dz. U. z 2000 r., Nr 98, poz. 1071 ze zm., dalej: k.p.a.)- własną decyzję z [...] sierpnia 2010 r., nr [...].

Decyzja ta, została wydana w postępowaniu nadzwyczajnym w trybie stwierdzenia nieważności, zainicjowanym pismem skarżącej Spółki z 19 kwietnia 2010 r. W piśmie tym skarżąca wniosła o stwierdzenie nieważności decyzji Wojewody [...] z [...] listopada 2008 r., znak: [...] stwierdzającej nieważność decyzji Prezydenta Miasta [...] z [...] września 2003 r. Nr [...] udzielającej pozwolenia na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego z garażami w podpiwniczeniu zlokalizowanego na działkach nr geod. [...] i [...] przy ul. [...] w [...]. Podniosła, iż Wojewoda [...] zastosował art. 156 § 1 pkt 2 k.p.a., tj. wskazał na rażące naruszenie prawa (i na tej podstawie wyeliminował z obrotu prawnego ww. rozstrzygnięcie), przy czym wymienił uchybienia jakie w jego ocenie popełniono przy wydawaniu ww. decyzji z [...] września 2003 r., czy też jakie posiada ta decyzja, nie wyjaśnił natomiast, które z nich i dlaczego stanowią rażące naruszenie prawa.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00