Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 23 lutego 2011 r., sygn. II SA/Łd 9/11

 

Dnia 23 lutego 2011 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział II w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Anna Stępień (spr.), Sędziowie Sędzia WSA Renata Kubot - Szustowska, Sędzia WSA Barbara Rymaszewska, Protokolant Asystent sędziego Marcin Olejniczak, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 23 lutego 2011 roku przy udziale - sprawy ze skargi Spółdzielni Mieszkaniowej A w Ł. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ł. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Prezydenta Miasta Ł. z dnia [...], nr

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...], wydaną na podstawie art. 59 ust.1 i art. 60 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U. nr 80, poz. 717 ze zm.) i art. 104 K.p.a., Prezydent Miasta Ł. ustalił warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na rozbudowie - nadbudowie istniejącego budynku dydaktyczno - administracyjnego o dwie kondygnacje wraz z urządzeniami budowlanymi, przewidzianej do realizacji przy ul. A 121 na fragmencie działki nr [...], obręb [...] w Ł.

W zakresie warunków i wymagań ochrony i kształtowania ładu przestrzennego wskazano, iż zgodnie z art. 1 ust. 2 pkt 1 - 2 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym projektując inwestycję należy uwzględnić wymagania ładu przestrzennego, w tym urbanistyki i architektury oraz walory architektoniczne i krajobrazowe. W oparciu o rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003r. w sprawie ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Dz.U. nr 164, poz. 1588) oraz o przeprowadzoną analizę nie ustalono linii zabudowy i szerokości elewacji frontowej z uwagi na lokalizację w głębi nieruchomości. Wskazano, iż wskaźnik wielkości powierzchni zabudowy w stosunku do powierzchni działki zgodnie z wnioskiem nie ulega zmianie. Wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej, jej gzymsu lub attyki ustalono zgodnie z wnioskiem - nadbudowa o 2 kondygnacje do 8m ponad stan istniejący. Geometrię dachu o spadku głównych połaci dachowych określono do 25? oraz dopuszczono zabudowę w granicach z działkami sąsiednimi.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00