Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 25 stycznia 2011 r., sygn. II SA/Lu 779/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Bogusław Wiśniewski (sprawozdawca), Sędziowie Sędzia NSA Witold Falczyński,, Sędzia NSA Grażyna Pawlos-Janusz, Protokolant Asystent sędziego Marcin Małek, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 25 stycznia 2011 r. sprawy ze skargi E. Sz. na decyzję Wojewody z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie odmowy wznowienia postępowania administracyjnego w sprawie dotyczącej pozwolenia na budowę oddala skargę

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją Wojewoda utrzymał w mocy decyzję Starosty z dnia [...], odmawiającą wznowienia postępowania administracyjnego zakończonego jego decyzją z dnia 10 września 2009 r., w sprawie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę Zakładu F. i M. "B. - R.'', projektowanego na działkach nr ewid. 1407 i 1408/3 zlokalizowanych w P. przy ul. Z.

W dniu 2 grudnia 2009 r. wniosek o wznowienie postępowania zakończonego decyzją z dnia [...] złożyła E. S. Kwestionując legalność decyzji o pozwoleniu na budowę podniosła, że decyzja wydana została mimo szeregu braków, pomyłek i uchybień, przejawiających się w tym, iż w projekcie architektoniczno - budowlanym inwestycji nie uwzględniono przewidzianej planem zagospodarowania przestrzennego podstawowej funkcji terenu, na którym ma być wzniesiona inwestycja, istnieją braki w rysunku planu zagospodarowania terenu, opis do planu zagospodarowania terenu zawiera dwie różne wielkości powierzchni zabudowy, a w projekcie brak jest wskazania powierzchni zajmowanej przez śmietniki. Dowodziła również nieprawidłowego wyliczenia powierzchni dróg i stanowisk parkingowych, zbyt małej ilość miejsc parkingowych oraz zbyt małego udziału powierzchni biologicznie czynnej. W jej ocenie z projektu architektoniczno - budowlanego nie wynika również, jaka ma być wysokość planowanego budynku. Ponadto podniosła, że pozwolenie na budowę wydano nie sprawdziwszy, czy wszystkie połacie dachowe planowanej inwestycji mają pochylenie zgodne z wymogami planu zagospodarowania przestrzennego obowiązującego dla terenu, na którym usytuowana ma być inwestycja.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00