Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 26 listopada 2010 r., sygn. II SA/Po 532/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Elwira Brychcy Sędziowie Sędzia WSA Barbara Drzazga (spr.) Sędzia WSA Jakub Zieliński Protokolant Starszy sekretarz sądowy Monika Pancewicz po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 19 listopada 2010 r. sprawy ze skargi A. B. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Poznaniu z dnia [...] kwietnia 2010r. Nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy I. uchyla zaskarżoną decyzję II. zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Poznaniu na rzecz skarżącej kwotę [...] zł ([...] złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania III. określa, że zaskarżona decyzja nie może być wykonana. /-/ J. Zieliński /-/ E. Brychcy /-/ B. Drzazga

Uzasadnienie

Decyzją nr [...] z dnia [...] 2010 r. Prezydent Miasta P., po rozpatrzeniu (zmienionego) wniosku A. B., ustalił warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku mieszkalnego [...], przewidzianej do realizacji na działce nr [...], ark. [...], obręb [...], położonej w [...] przy ul. [...].

W uzasadnieniu wywiedziono, że w dniu [...] sierpnia 2008 r. wpłynął wniosek inwestora o ustalenie warunków zabudowy dla przedsięwzięcia polegającego na budowie budynku mieszkalnego [...] w zabudowie bliźniaczej na wyżej opisanej działce [...]. Następnie w dniu [...] sierpnia 2009 r. została złożona nowa koncepcja inwestycji, zgodnie z którą planowany budynek ma mieć szerokość równą szerokości działki.

Organ I instancji dokonał analizy funkcji oraz cech zabudowy i zagospodarowania, której wnioski wskazywały, iż planowana inwestycja nie stanowiłaby zabudowy bliźniaczej z istniejącą przy ul. [...]. Pismem z dnia [...] października 2009 r. wnioskodawczyni skorygowała wniosek w zakresie charakteru budynku, jako budynek mieszkalny [...] i wniosła o ustalenie warunków zabudowy pozwalających zabudować całą szerokość działki.

Organ ponownie przeprowadził analizę urbanistyczną i ustalił, iż planowana inwestycja generalnie kontynuuje parametry, cechy i wskaźniki kształtowania zabudowy sąsiedniej, przy czym wnioskodawczyni zmieniła planowany rodzaj dachu na zgodny z wnioskami analizy oraz wniosła uwagi co do nieprzekraczalnej linii zabudowy, które zostały uwzględnione w uzupełnieniu analizy urbanistycznej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00