Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 26 października 2010 r., sygn. II SA/Ol 837/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia Katarzyna Matczak (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Hanna Raszkowska Sędzia WSA Bogusław Jażdżyk Protokolant Grzegorz Knop po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 26 października 2010 r. sprawy ze skargi Rzymskokatolickiej Parafii na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia "[...]" nr "[...]" w przedmiocie odmowy ustalenia leśnego kierunku rekultywacji gruntów oddala skargę

Uzasadnienie

W dniu 31 lipca 2008 r. Spółka A złożyła wniosek, na podstawie art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 3 lutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych (Dz.U. z 2004 r., nr 121, poz. 1266 ze zm.), o ustalenie leśnego kierunku rekultywacji dla działek nr 66 o pow. "[...]" oraz nr 67 o pow. "[...]" w obr. "[...]", gm. P. Spółka wyjaśniła, że na działkach tych znajduje się złoże kruszywa naturalnego "[...]". Działka o nr 67 jest własnością Spółki, natomiast o nr 66 stanowi własność Parafii A i jest dzierżawiona przez Spółkę. Teren przedmiotowych nieruchomości został przeznaczony w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod powierzchniową eksploatację kopaliny, a ich dotychczasowe użytkowanie było rolnicze. W wyniku projektowanej eksploatacji powstanie wyrobisko poeksploatacyjne o głębokości od 6,5 m do 14,5 m oraz zwały nakładu o wysokości do 6 m, wyrobisko to będzie w znacznej części wypełnione masami ziemnymi. Planuje się, aby docelowe zagospodarowanie terenów po rekultywacji nawiązywało do otoczenia i zostało zalesione.

W piśmie z dnia 6 sierpnia 2008 r. Parafia poinformowała, że wydzierżawione przez nią tereny były gruntami rolnymi, zaś w umowie dzierżawy zawartej ze Spółką zapisano, że po zakończeniu działalności eksploatacyjnej na dzierżawionym terenie dzierżawca jest zobowiązany wykonać rekultywację gruntu. Dzierżawca będzie wnioskował o wydanie decyzji przewidującej rekultywację w kierunku rekreacyjnym. W związku z powyższym Parafia wnioskuje o wydanie decyzji o rekultywacji w kierunku rolniczego zagospodarowania, w użytkowaniu rekreacyjnym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00